Етиологія
Збудником аденовірусної інфекції є віруси, які належать до родини аденовірусів. Вірус містить двониткову ДНК. Аденовіруси мають як групо-специфічні, так і типоспецифічні антигени. Їх поділяють на три підгрупи — А, В, С. Відомо близько 60 се-ротипів, патогенними для людини є 36 серотипів.
Аденовіруси спричинюють цитопа-тогенну дію, переважно в ядрі клітини.
Порівняно з іншими збудниками ГРВІ аденовіруси достатньо стійкі щодо чинників навколишнього середовища, терморезистентні; витримують зміни рН від 5,0 до 9,0; під час нагрівання до 56 °С гинуть протягом ЗО хв. Швидко інактивуються розчинами лізолу, формаліну, хлорвмісни-ми дезінфектантами.
Епідеміологія
Джерелом інфекції є хвора дитина або вірусоносій. Виділення аденовірусів триває 7—12 днів від початку захворювання і припиняється переважно ще до закінчення хвороби, хоча в деяких хворих може тривати місяцями. Особливо довго вірус зберігається в мигдаликах дітей, хворих на хронічний тонзиліт. Часто гостра аденовірусна інфекція може переходити в хронічну форму, що забезпечує тривале зберігання збудника в колективі.
Механізм передачі інфекції переважно повітряно-краплинний, можливі також аліментарний та контактно-побутовий.
Чинниками, що сприяють розвитку захворювання, є:
1) епідеміологічний чинник — спалахи аденовірусної інфекції, невиконання протиепідемічних заходів, скупченість дітей, пора року;
2) вік дитини — від 6 міс до 3 років;
3) імунодефіциті стани дитини;
4) часті захворювання дитини;
5) негативний преморбідний фон.
Сезонність епідемічного процесу
Захворюваність спостерігається цілорічне, але спалахи частіше бувають узимку.
Сприйнятливість населення до інфекції
Сприйнятливість висока. Хворіють переважно діти віком від б міс до З років. Дорослі хворіють рідше в 5— б разів. Після перенесеної інфекції формується типоспецифічний імунітет.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 468 | Нарушение авторских прав
|