Рак сечового міхура.
Характерні симптоми — дизурія і гііурія.
Діагноз підтверджується під час екскреторної урографії, урет- роцистоскопії, ендоскопічної біопсії.
Лікування оперативне. Крім того, проводять променеву терапію.
Орхіт -- запалення яєчка. Найчастіше розвивається як ускладнення інфекційних захворювань (грипу, туберкульозу, епідемічного паротиту). Інфекція поширюється гематогенним шляхом. Початок захворювання гострий. Температура тіла підвищується до 39 — 40 °С, з'являються озноб і гострий біль в яєчку, який іррадіює за ходом сім'яного канатика. Під час огляду і пальпації виявляють набряк і гіперемію шкіри мошонки, яєчко збільшене І розмірах.
Через 1—2 тиж хворий одужує.
Іноді спостерігається абсцедування яєчка.
Лікування включає постільний режим, призначення антибіотиків і анальгетиків, проведення новокаїнової блокади сім'яного канатика.
Епідидиміт — запалення придатка яєчка. Може бути ускладненням уретриту і грипу. Захворювання проявляється болем в яєчку, який іррадіює в пахвинну ділянку, підвищенням температури тіла і збільшенням придатка. Хворі потребують госпіталізації.
Рекомендують носіння суспензорія. Призначають анальгетики, антибіотики, новокаїнову блокаду сім'яного канатика.
Водянка яєчка — накопичення серозної рідини між листками власної оболонки яєчка. Розрізняють природжену і набуту водянку яєчка.
Природжена водянка яєчка зустрічається в дітей. Вона виникає внаслідок недорозвинення лімфатичної системи, яєчка та сім'яного канатика.
Набута водянка яєчка розвивається після травми, а також у разі стиснення сім'яного канатика рубцями після грижосічення.
Водянка яєчка може бути одно- і багатокамерною, в окремих випадках вона сполучається з черевною порожниною.
При великих розмірах водянки у хворого виникають незручності під час ходьби. При гострій водянці травматичного генезу хворі скаржаться на біль у мошонці, який посилюється під час фізичного навантаження чи ходьби. Мошонка збільшена в розмірах, шкіра гіперемійована. Пальпаторно визначається еластична припухлість із ділянками флуктуації. Вона не вправляється в черевну порожнину.
При хронічній водянці яєчка спостерігаються асиметрія мошонки, позитивні симптоми балотування і просвічування.
Для лікування гострої посттравматичної водянки в перші дні після травми призначають холод. Рекомендують носити суспензорій.
Лікування хронічної водянки яєчка оперативне.
Парафімоз — защемлення головки статевого члена в ділянці вінцевої борозни звуженої перехідної складки крайньої плоті. Защемлення супроводжується різким набряком головки статевого члена і крайньої плоті, їх ціанозом.
При довготривалому ціанозі кровообіг у головці статевого члена різко порушується, можлива гангрена ЇЇ тканин.
Невідкладна допомога при парафімозі полягає у вправленні головки статевого члена. За наявності трофічних порушень хворого госпіталізують в урологічне відділення.
Баланопостит — запалення шкіри головки статевого члена (баланіт) і внутрішнього листка крайньої плоті (постиг). Розрізняють первинний і вторинний баланопостит. Первинний баланопостит розвивається внаслідок накопичення в препуціальному мішку смегми і сечі при природженому фімозі. Вторинний баланопостит може розвиватися внаслідок поширення інфекційного процесу із сечівника в препуціальний мішок при уретритах різної етіології, м'якому і твердому шанкрі, пухлинах головки статевого члена і крайньої плоті.
Хворі скаржаться на свербіж у ділянці головки статевого члена. З отвору препуціального мішка виділяється гнійна рідина. Може підвищуватися температура тіла.
Крайня плоть набрякає, при відтягуванні її за головку статевого члена виявляють різко виражені запальні зміни на шкірі головки статевого члена, внутрішнього листка крайньої плоті і в ділянці вуздечки. Шкіра в цих ділянках гіперемійована, вкрита гнійним нальотом. У разі прогресування запалення поверхневий шар шкіри головки статевого члена відторгається і утворюються поверхневі ерозії і виразки.
Збільшуються регіонарні (пахвинні) лімфатичні вузли. На шкірі головки статевого члена і крайньої плоті утворюються тріщини і грануляції, розвивається фімоз.
Лікування полягає в промиванні препуціального мішка 3 % розчином перекису водню, розчином риванолу (1:2000), калію перманганату (1:7000). Рекомендуються теплі ванночки з розчинами антисептиків, відваром ромашки. У разі важкого перебігу захворювання призначають антибіотики.
Догляд за урологічними хворими. У передопераційний період хворим призначають дієту № 7. При інфікуванні сечі застосовують антибактеріальні засоби.
У післяопераційний період медсестра повинна слідкувати за пов'язками і дренажами, щоб своєчасно розпізнати кровотечу, закупорку або зміщення дренажу. Вона асистує лікарю під час заміни катетерів і дренажів, промиває сечовий міхур розчином антисептика, виконує катетеризацію м'яким катетером.
Дата добавления: 2015-12-15 | Просмотры: 596 | Нарушение авторских прав
|