Гігієна та екологія: Підручник / За редакцією В. Г. Бардова. ― Вінниця: Нова Книга, 2006. ― С. 187.
1). біля берега
2). на середині водойми
3).на глибині 0.5м
4). на відстані 1м від берега
*5). з місця водозабору
22. Назвіть показники, що характеризують епідемічну безпечність води:
Гончарук Є. Г. Комунальна гігієна. — К.: Здоров’я, 2003. — С. 80.
*1). Санітарно-паразитологічні
2). Токсикологічні
3). Органолептичні
4). Показники радіаційної безпеки
5). Показники фізіологічної повноцінності
На території присадибної ділянки в 20 м від житлового будинку знаходиться шахтний колодязь, в 10 м від убиральні, на відстані 15 м від будинку сусіда. Яка найменша відстань згідно санітарних норм повинна бути між колодязем і джерелом можливого забруднення води?
*1). 30 м
2). 25 м
3). 20 м
4). 15 м
5). 10 м
Військовий підрозділ після військового маршу зупинився на 3 доби для відпочинку поряд з населеним пунктом. За даними санітарно-епідеміологічної, виявлено декілька джерел води. Необхідно вибрати джерело, яке найбільш відповідає гігієнічним вимогам до питної води у польових умовах.
1). Вода річна.
2). Вода джерельна.
*3). Вода артезіанських свердловин.
4). Дощова вода.
5). Вода шахтного колодязя.
При обґрунтуванні розміру 2-го поясу зони санітарної охорони джерел водопостачання враховується тривалість звільнення води від бактеріальних забруднень. За який період звільняються від бактеріальних забруднень підземні води?
*1). 200 діб
2). 3 доби
3). 5 діб
4). 50 діб
5). 400 діб
Шахтний колодязь розташований та території присадибної ділянки на відстані 20 м від житлового будинку, 10 м – від вбиральні, 15 м – від будинку сусіда. Яка найменша відстань, згідно з санітарними нормами, повинна бути між колодязем і джерелом можливого забруднення води?
*1). 30 м
2). 10 м
3). 15 м
4). 25 м
5). 20 м
36. В місті Д функціонує система централізованого господарчо-питного водопостачання. Його джерелом є поверхнева водойма – річка К, яка за показниками якості води відноситься до ІІ класу вододжерел. При здійсненні поточного лабораторного контролю за якістю води в точці “перед надходженням води у зовнішню розподільчу мережу” місцевою СЕС було зафіксовано два поспіль відхилення якості води за показниками епідемічної безпеки. Що найвірогідніше є причиною погіршення якості води за епідемічними показниками:
1). Погіршення санітарного стану водойму – річки К.
2). Порушення правил відбору проб.
3). Незадовільне транспортування проби до лабораторії.
*4). Незадовільна робота очисних (головних) споруд водопроводу.
5). Застій води у розподільчий мережі.
Мешканці села Підлюте користуються водою з шахтного колодязя, розташованого на околиці. Колодязь має старе дерев’яне цябриння, кришку, спільного відра немає. Лабораторним аналізом води з цього колодязя виявлено підвищений вміст термостабільних кишкових паличок. Про що це свідчить?
*1). Фекальне забруднення.
2). Забруднення води вірусами.
3). Органічне забруднення.
4). Попадання забруднених вод.
5). Забруднення органічними речовинами тваринного походження
Для проведення гігієнічного аналізу необхідно відібрати проби води з місцевого шахтного колодязя селища П. Яким приладом згідно гігієнічних вимог слід відібрати воду з вказаного джерела?