АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Терміни придатності й умови стерилізації розчинів для внутрішнього вживання для новонароджених дітей (у флаконах і пляшках, герметично закупорених гумовими пробками під обкатку)

Прочитайте:
  1. А. Політравма у дітей.
  2. АЛЕРГІЧНИЙ РИНІТ У ДІТЕЙ.
  3. Аналіз причин незадовільного стану здоров’я дітей
  4. Анатомо-фізіологічні особливості системи травлення в дітей
  5. АУСКУЛЬТАЦІЯ ЛЕГЕНЬ У ДІТЕЙ. СЕМІОТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ДИХАННЯ.
  6. Аутоіммунна гемолітична хвороба новонароджених тварин
  7. Аутоіммунна диспепсія новонароджених тварин
  8. Вживання Past Perfect
  9. Вживання Past Perfect
  10. Вживання Present Continuous
    № п/п     Назва розчину і концентрація Термін придатності при температурі не више 25 °С   Зберігання Умови стерилізації   Примітки
темпе- ратура, °С   час, хв.
             
1. Вода очищена          
2. Розчин глюкози 5, 10, 25%         Готують без стабілізатора
3. Розчин глюкози 5% 100 мл кислоти аскорбінової 1,0 г   в захищеному від світла місці     Готують на стерильній очищеній воді. При фасуванні флакони за- повнюються доверху
4. Розчин глюкози 10 чи 20% 100 мл кислоти глютамінової 1,0 г   в захищеному від світла місці      
5. Розчин дибазолу 0,01%          
6. Розчин димедролу 0,02%   в захищеному від світла місці     Розчин фасують по 10 мл. В умовах пологового будинку слід ут- риматись від застосуван- ня розчинів димедролу, враховуючи його вира- жену седативну дію, при- гнічуючий вплив на ЦНС і можливість інтоксикації
7. Розчин калію ацетату 0,5%          
8. Розчин калію йодиду 0,5%   в захищеному від світла місці     Фасовка розчину не по-винна перевищувати 20 мл
9. Розчин кальцію лактату 3 чи 5%         Готують з урахуванням фактичного вмісту вологи в препараті
10. Розчин кальцію глюконату 1–3 чи 5%         Розчиняють у гарячій воді
11. Розчин кальцію хлориду 3%         Для виготовлення розчинів доцільно використовувати 5–10% концентрат

 

12. Розчин кислоти аскорбінової 1 %   в захищеному від світла місці     Готують на стерильній очищеній воді. При фасуванні флакони за- повнюють доверху
13. Розчин кислоти нікотинової 0,05 %   у захищеному від світла місці      
14. Розчин кислоти хлористоводневої 1 %         При виготовленні використовують розведену кислоту хлористоводневу (8,2–8,4 %) приймаючи її за 100 %
15. Розчин натрію хлориду 0,9 %          
16. Розчин натрію броміду 1 %   у захищеному від світла місці      
17. Розчин піридоксину гідрохлориду 0,2 %          
18. Розчин еуфіліну 0,05 чи 0,5 %          

 

5, 10 і 25 % розчини глюкози для внутрішнього застосування готують незалежно від концентрації без стабілізатора, без урахування вологості речовини, стерилізують при 120 °С 8 хвилин.

Фасовку розчинів для внутрішнього застосування новонародженим і грудним дітям проводять в об’ємі не більше 100 мл в індивідуальній упаковці. Вони зберігаються у відділенні відповідно до встановлених термінів придатності (табл. 39).

Для рідких дитячих лікарських форм для внутрішнього застосування в банках і фла- конах із сиропами, суспензіями і розчинами передбачається укомплектування їх дозуючими ложечками, кришками з мірними стаканчиками чи крапельницями.

Розчини для зовнішнього застосування, що містять термолабільні речовини, готують на стерильній очищеній воді і розливають в асептичних умовах у стерильні флакони (розчини калію перманганату 5 %, коларголу 2 % і пероксиду водню 3 %). Терміни придатності розчинів калію перманганату і пероксиду водню – 15 діб, а коларголу – 30 діб. Розчини термостабільних речовин (етакридину лактату 0,1 %, фурациліну 0,02 % на ізотонічному розчині натрію хлориду, натрію тетраборату 10 % на гліцерині) стерилізують в автоклаві при температурі 120 °С протягом 8 хвилин.

Для проведення профілактики бленореї у новонароджених дітей дозволяється замість 2 % розчину срібла нітрату застосування розчину сульфацил-натрію 30 % заводського виробництва в тюбиках-крапельницях (термін придатності – 2 роки) і у флаконах (термін придатності – 1 рік 6 місяців), або ж повинен застосовуватися 30 % розчин сульфацил- натрію, виготовлений за прописом (див. «Очні краплі»). Профілактика проводиться шляхом закапування в око 1 краплі 30% розчину сульфацил-натрію негайно після народження дитини і через 2 години після народження.

Фасування лікарських форм для зовнішнього застосування виконують у кількості не більше 30 мл для індивідуального користування.

Розкриття і розлив розчинів у відділеннях лікувально-профілактичних установ повинні здійснюватися у стерильні флакони в асептичних умовах і використовуватися негайно. Зберігання розкритих флаконів із залишками питних розчинів і лікарських форм для зовнішнього застосування категорично забороняється.

За амбулаторними рецептами розчини для новонароджених дітей відпускаються з аптек в об’ємі не більше 100 мл. Після розкриття розчини повинні бути використані протягом 2 діб за умови зберігання їх у холодильнику, про що фармацевт робить відмітку на етикетці.

Олійні розчини. Для обробки шкірних покривів новонароджених дітей або виготовлення олійних розчинів використовуються олії: персикова, олмвкова, соняшникова і вазелінове масло. Відпускаються вони у фасовці не більше 30,0 г для одноразового вико- ристання. Кислотне число жирних олій повинно бути не вище 2,5. Стерилізують їх при температурі 180 °С протягом 30 хвилин у флаконах для крові місткістю 50 мл, герме- тично закупорених гумовими пробками марки ІР–21 під обкатку. Використання про- бок марки 25П (червоного кольору) не рекомендується. Зберігаються такі олії 30 діб (при кімнатній температурі).

Порошки для внутрішнього застосування готують в асептичних умовах відповідно до вимог фармакопеї.

Присипки готують шляхом подрібнення порошків з подальшою їх стерилізацією. Для виготовлення присипок з термостабільними речовинами (цинку оксид, тальк, біла глина та ін.) їх стерилізують за методом ДФУ. Термолабільні речовини додають асептично. Флакони з присипкою ксероформу по 10,0 г стерилізують у повітряних стерилізаторах у відкритих біксах, потім в асептичних умовах закупорюють стерильними пробками і зберігають протягом 15 діб.

Мазі. При виготовленні мазей для дітей, якщо немає інших вказівок у рецепті, використовують стерильну очну основу, що складається із суміші 10 частин ланоліну безводного і 90 частин вазеліну «для очних мазей». Наприклад, мазі з таніном 1 і 5% готують в асептичних умовах, розчиняючи танін у мінімальній кількості стерильної води і змішуючи зі стерильною очною основою.

Супозиторії. Як основу для виготовлення дитячих супозиторіїв звичайно застосовують ті ж речовини, що і для дорослих: природні і нейтральні напівсинтетичні і синтетичні жирові основи. Поліетиленоксидні основи через їх припікаючу дію (поглинають вологу слизової оболонки прямої кишки, сушать і викликають переміщення рідини з тканин у просвіт кишки) застосовувати не рекомендується.

Розчини для ін’єкцій. Готування розчинів для ін’єкцій для новонароджених дітей здійснюється відповідно до вимог ДФУ, а також діючих наказів та інструкцій МОЗ України.

Контроль якості ліків. Усі лікарські форми, що виготовляються для дітей, особливо для немовлят, піддаються повному хімічному контролю.

При відсутності в штаті аптеки провізора-аналітика завідувач аптеки зобов’язаний забезпечити проведення повного хімічного контролю всіх рідких лікарських форм для внутрішнього вживання, призначених для новонароджених дітей. При відсутності методик кількісного аналізу вони повинні бути перевірені якісним аналізом. Як виняток допускається виготовлення складних лікарських форм, що не мають методик якісного і кількісного аналізу, для немовлят у присутності аналітика чи провізора «під наглядом».

При контролі лікарських форм для дітей особливу увагу звертають на лікарські форми, застосовувані в очній практиці, що містять наркотичні (психотропні) й отруйні речовини, а також розчини для лікувальних клізм. При відпуску ліків для дітей звертають увагу батьків на час і особливості їх прийому, а також умови зберігання.

 

УДОСКОНАЛЕННЯ ЛІКАРСЬКИХ ФОРМ ДЛЯ ДІТЕЙ

З метою удосконалення дитячих лікарських форм необхідно розширювати науково-дослідну роботу зі створення нових лікарських засобів для дітей, збільшувати асортимент високоефективних допоміжних речовин (солюбілізаторов, коригуючих речовин, основ для супозиторіїв), розробляти спеціальні види упаковок для дитячих лікарських форм (кришки для флаконів, які складно відкрити, упаковки для одноразового приймання, що дають можливість не порушувати герметичності і зберігати стерильність препарату протягом усього терміну користування).

Зусилля наукових і виробничих установ повинні бути спрямовані на створення ліків, зручних у використанні, які мінімально травмують психіку дитини, мають приємний смак, запах, привабливий зовнішній вигляд і в той же час забезпечують максимальний терапевтичний ефект із мінімумом побічних дій і відповідають вимогам, які висуваються до дитячих лікарських форм.

Необхідно розробляти тверді лікарські форми для дітей у декількох дозуваннях. Вони повинні мати обтічну форму і покриватися слизькими оболонками. Допускається нанесення поділяючих рисок, що полегшують дроблення лікарської форми на частини.

Розчини для ін’єкцій в ампулах і флаконах повинні також мати кілька дозувань для того, щоб забезпечити зручність при використанні і зменшити втрати лікарських засобів.

Сучасні досягнення педіатрії, фармацевтичної технології і біофармації дозволяють на високому науковому рівні вирішувати питання, пов’язані з розробкою дитячих лікарських форм.
В І Д Д І Л 5


Дата добавления: 2015-09-18 | Просмотры: 1046 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.005 сек.)