Дослідження серцево – судинної системи проводять в такій послідовності
1. огляд і пальпація грудної клітки в ділянці серця, досліджуючи серцевий поштовх;
2. перкусія ділянки серця для визначення перкусійних меж;
3. аускультація ділянки серця.
При дослідженні серцево – судинної системи застосовують всі основні загальні методи клінічного дослідження.
Зміст і послідовність виконання:
1. Дослідити тварину хвору на травматичний перикардит.
2. Дослідити тварину хвору на міокардит.
3. Дослідити тварину хвору на міокардоз.
4. Дослідити тварину хвору на ендокардит.
1. Травматичний перикардит – гнійно – гнильне запалення перикарду внаслідок травмування його стороннім тілом, яке проникає ззовні або збоку стравоходу у (собак і коней) чи сітки (у рогатої худоби).
Симптоми: пригнічення, зниження апетиту, продуктивності, розставлені грудні кінцівки з розведеними ліктьовими суглобами, витягнута шия і опущена голова, наповнення і напруження яремних вен, набряк міжщелепового простору і підгрудка, збільшення і болісність ділянки серцевого притуплення.
Аускультацією серця встановлюють тахікардію, слабкі і глухі тони серця, шуми плескоту. Різке підвищення венозного кров’яного тиску. Температура тіла підвищена.
Профілактика: основним методом у боротьбі з травматичним перикардитом врх є профілактика травматичного ретикуліту і ретикулоперитоніту, яка полягає у попередженні потрапляння гострих металевих предметів в сітку. З діагностичною, терапевтичною і профілактичною метою застосовують універсальний магнітний зонд Телятникова і магнітне кільце, яке вводять в сітку. Організують повноцінну мінерально – вітамінну годівлю тварин.
2. Гострий міокардит – запалення міокарду в якому переважають процеси ексудації і набухання волокон міокарда, пізніше – процеси альтерації і проліфераціі.
Симптоми: виражене пригнічення, різке зниження або відсутність апетиту, продуктивності, працездатності, болісність серцевої ділянки, підсилений і дифузний, часто стукаючий серцевий поштовх, задишка, ціаноз, застійні набряки. Температура тіла підвищена. Проба на збудливість серця різко позитивна.
Лікування повний спокій, холод на серцеву ділянку, в тяжких випадках – інгаляції або підшкірне введення кисню. На початку хвороби протиалегрічні засоби – натрію саліцилат, амідопірин, кальцію хлорид). Внутрішньовенно вводять 30 –40 % розчин глюкози; протимікробні засоби (сульфаніламіди, антибіотики) кофеїн, камфору, коразол, кордіамін. При лікуванні високоякісних тварин призначають кокарбоксилазу, інтеркордин. Призначають дієтичну годівлю.
Профілактика: своєчасне лікування основної хвороби із застосуванням протиалергічних засобів.
Дата добавления: 2015-11-25 | Просмотры: 644 | Нарушение авторских прав
|