АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Предмет і метод мікроекономіки, принципи, закони.
Мікроекономіка — це розділ економічної теорії, який вивчає діяльність окремих економічних суб'єктів. Ними можуть бути окремі споживачі, робітники, вкладники капіталу, фірми тощо. З одного боку, вона пояснює, як і чому приймають рішення окремі господарюючі суб'єкти, а з іншого — вивчає взаємодію суб'єктів у процесі утворення більших структур — галузевих ринків. Розв'язання проблеми економічного вибору вимагає свідомої відповіді на три основні питання ( вони ж є основними принципами мікроекон.):
ЩО?-які економічні блага і в якій кількості виробляти?
ЯК? - за допомогою яких обмежених ресурсів і технологічних засобів виробляти корисні блага? ДЛЯ КОГО? - Хто отримає те, що вироблено?
Як висновок слід відмітити, що мікроекономіка - це погляд на економічні явища з точки зору суб'єктивних цілей їх учасників. Мікроекономіка вивчає, яким чином вирішуються основні економічні питання на рівні мікроекономічних суб'єктів.
Предмет мікроекономіки вивчає поведінку та механізм прийняття рішень окремими економічними суб’єктами – мікросистемами. Отже, предметом мікроекономіки є поведінка споживача і виробника та її оптимізація. ринковий попит і пропозиція, відносні ціни товарів, розподіл ресурсів за альтернативності їх використання, часткова та загальна рівновага на ринку тощо.
Метод - Сукупність засобів та прийомів пізнання суті економічних процесів на рівні окремих господарюючих суб'єктів.
Основні методи мікроекономіки: метод абстракції (використовується при побудові мікроекономічних моделей), методи граничного аналізу, табличного та графічного аналізу, метод індукції (метод висновків, який ґрунтується на узагальненні фактів) та дедукції (гіпотеза перевіряється на реальних економічних фактах), графічне зображення; моделювання. У мікроекономіці використовують моделі двох типів: оптимізаційні та рівноважні. Оптимізаційні моделі застосовують при дослідженні поведінки окремих економічних суб'єктів. Рівноважні моделі використовуються при дослідженні взаємовідносин між економічними суб'єктами.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 507 | Нарушение авторских прав
|