АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Ознаки і поширення монополістичної конкуренції

Прочитайте:
  1. ВИЗНАЧЕННЯ ЦІНИ Й ОБСЯГУ ВИРОБНИЦТВА В УМОВАХ ДОСКОНАЛОЇ КОНКУРЕНЦІЇ
  2. Відмінні ознаки квашіоркору і аліментарного маразму
  3. Діагностичні ознаки вагітності
  4. Ж. Виберіть ознаки гострого дакріоциститу.
  5. Загальні ознаки запалення
  6. Загальні ознаки хребців.
  7. Загальні та місцеві ознаки запалення
  8. Зовнiшнi ознаки стомлення при розумовiй працi
  9. Зовнішні ознаки стомлення при розумовій праці
  10. Капітал як фактор виробництва довготривалого користування. Поняття позичкового процента. Визначення ставки позичкового процента за умов досконалої конкуренції.

1. Товар кожної фірми є недосконалим замінником товару, що реалізується іншими фірмами. Продукт кожного продавця має вик­лючні якості або характеристики, які надають йому переваги над іншими конкурентами. Диференціація може бути побудована на ре­альних та удаваних відмінностях.

Реальні відмінності:

а) якість товару (особливості сировини, якість роботи, ди­зайн);

б) місце продажу (невеличкий торговий кіоск на людному пе­рехресті краще, ніж великий магазин на околиці);

в) додаткове післяпродажне обслуговування (безкоштовна дос­тавка купленого товару, гарантійний термін безкоштовного ремон­ту, сервісне обслуговування);

г) стимулювання збуту (зниження ціни оптовим або постійним покупцям, подарунки).

Щоб виділити свій товар серед інших, продавці часто, крім реальних, використовують удавані відмінності. Це досягається за допомогою активної реклами, використання відомих торгових зна­ків або торгових марок, іміджу фірми.

2. На ринку існує відносно велика кількість продавців (10, 40 чи 100), кожен з яких задовольняє незначну частку ринкового по­питу. Частка кожного з виробників коливається від 1% до 10% про­дажу на ринку.

3. Продавці, встановлюючи ціни на свої товари або визначаю­чи обсяги продажу, не враховують реакцію своїх конкурентів. Мало­ймовірно, щоб якийсь конкурент поніс збитки або втратив значну частку ринку при зменшенні продажної ціни будь-якою фірмою, оскільки він має унікальний товар, на який є досить сталий попит.

4. На ринку є умови для вільного входу і виходу. Вхід на рл-нок нових підприємств не заблокований, але більш складний, ніж за умов досконалої конкуренції, оскільки треба мати відповідний роз­мір капіталу, ноу-хау, та певний термін для визнання покупцями товарів нових торгових мереж. Крім того, кількість вільних місць на ринках та можливих місць для будівництва магазинів також об­межена, що є додатковим бар'єром на шляху нових підприємців.

Аналіз:

Кожний конкурент продає різновид І певного блага, що відрізняється від усіх інших, він виступає як монополіст для своєї групи постійних покупців.

На ринку з монополістичною конкуренцією фірми не­суть витрати, пов'язані з поліпшенням якості існуючих або з розробкою нових товарів. Фірмам це більш вигідно, ніж конкурувати за допомогою зниження цін. Кожна фірма прагне досягти певного стану стабільності, коли її марка стає синонімом певного іміджу. Фірма прагне довести, що якість товарів відомих марок набагато вища, ніж вартість конкуруючих товарів менш відомих фірм. Поліпшення якості товарів окремою фірмою дозволяє їй одержувати прибуток певний час, доки її знахідки не будуть скопійованими фірмами-конкурентами. Однак поліпшення товарів бувають лише поверховими, несуттєвими. Як тільки фірма досягає якісних змін на ринку, вона починає реклам­ну компанію.

Витрати реалізації — це сума витрат, які несе фірма по просуванню товарів до споживача, з метою впливу на обсяг продажу свого товару.Реклама, заохочування продавців, презентації та інші за­ходи щодо просування товарів включаються у витрати реалі­зації.

 



Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 475 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)