АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Визначення фібринолітичноі активності еуглобулінової фракції плазми крові (за С. Невіровською)
Метод базується на здатності фібринолітичних ферментів еуглобулінової фракції плазми крові, яка осаджується при кислому значенні рН середовища і низькій температурі, викликати лізис згустку. У складі еуглобулінової фракції міститься 25 % плазмового фібриногену, протромбін, деякі інші фактори зсідання крові, активатори плазміногену, плазміноген та плазмін.
Рактиви. 1. Боратно-сольовий розчин (9 NaС1 та 1 г Nа2В4О7 х 10 Н2О у 1 л дистильованої води). 2. 1% розчин оцтової кислоти у дистильованій воді. 0,025 М розчину СаС12 у дистильованій воді.
Хід дослідження. До 4 мл охолодженої у крижаній бані (0 град) дистильованої води, розлитої у пробірки і підкисленої до рН 5,2 (додано 0,075 мл мл 1% розчину оцтової кислоти), додають 0,25 мл плазми крові. Вміст пробірки обережно перемішують перевертанням та інкубують при -6 град, -12 град, на протязі 10 хв. Далі пробу центрифугують при 1500 об./хв. на протязі 7 хв. Супернатант зливають, пробірку перекидають на фільтрувальний папір та видаляють залишки рідини із стінок пробірки смужкою фільтрувального паперу. Осад розчиняють у 0,25 мл боратно-сольового розчину за допомогою скляної палички. Пробірку ставлять у водяну баню (37 град.) та додають 0,25 мл розчину СаС12. Після утвореннязгустку визначають час його повного лізису у хв. У здорових людей час лізису еуглобулінової фракції плазми крові становить 120 - 240 хв.
Читання результатів. Скорочення часу лізису еуглобулінового згустку свідчить про активацію фібринолізу, а подовження, яке частіше буває при передтромботичному стані або тробмозі, про зниження фібринолітичної активності крові.
Примітки. Під час тромболітичної та антикоагулянтної терапіі замість розчину СаС12 для утворення згустку з еуглобулінової фракції слід використовувати той самий обсяг розчину тромбіну, активність якого 10 МІН од/мл (див. "Дослідження гепарин-кофакторної активності антитромбіну ПІ").
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 579 | Нарушение авторских прав
|