Визначення фібрин-мономерних комплексів етаноловим тестом (за X. Годал і співавт.)
Принцип. Поява маси (паракоагулята), яка схожа з желе, в плазмі через 10 хв після добавки до неї 50% етанолу говорить про наявність в ній комплексів фібрін-мономерів з фібріногеном та продуктами його деградації плазмином, тобто свідчить про наявність в плазмі активного тромбіну.
Матеріал для дослідження. Цитратна багата тромбоцитами плазма.
Реактиви. 50% етанол (важливо дотримуватися точності концентрації, яка повинна обов’язково перевірятися спиртометром).етанол розводять дистильованою водою.
Хід визначення Збагачену тромбоцитами плазму в об’ємі 0,4 мл змішують з
0,15 мл 50% розчину етанолу, пробірку струшують та включають секундомір. Через 10 хв інкубації (при температурі +18...+25°С), злегка нахиляючи пробірку, в минаючому світлі визначають, чи появився в плазмі згусток схожий з желе (не пластівці та не крупнозернисті коагуляти).
Читання результатів. При наявності в досліджуваній плазмі комплексів фібрин-мономеру з продуктами фібрінолізу та фібіиногеном під впливом етанолу утворюється згусток, який схожий з желе. Результат читається рівно через 10 хв як позитивний або негативний. Гель та згусток, які утворилися пізніше до уваги не приймають. При виконанні тесту при температурі повітря вище +26°С результат може бути не правдиво негативним, в зв’язку з чим при високій температурі повітря в приміщенні необхідно проводити термостатування на водяній лазні.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 622 | Нарушение авторских прав
|