Сім’яні канатики та сім’яні міхурці
Сім'яний канатик формується структурами, які тягнуться за яєчком при його опусканні з черевної порожнини в мошонку. Сім'яний канатик формою нагадує шнур. До складу його входять: сім'явиносна протока, судини і нерви яєчка та сім'явиносної протоки, а також лімфатичні судини (5.16). Всі ці елементи оточені сполучнотканинною оболонкою — внутрішньою сім'яною фасцією. Назовні від цієї фасції, в пахвинному каналі, пролягає підвішуючий м'яз яєчка, який зовні покритий підвищуючою фасцією, а ще більш назовні лежить зовнішня сім'яна фасція.
Сім'яний канатик починається від верхнього кінця яєчка, йде догори і через поверхневе пахвинне кільце потрапляє в пахвинний канал. Біля глибокого пахвинного кільця елементи сім'яного канатика розходяться. Так, сім'явиносна протока йде донизу та присередньо, до сечівника; судини та нерви йдуть догори, а підвішуючий м'яз яєчка тут закінчується.
Сім'яний міхурець — парний, довгастої форми утвір 4-5 см завдовжки та до 2см завширшки, який має багато випинів та згинів. Сім'яні міхурці (правий та лівий) розміщені позаду дна сечового міхура та перед ампулою прямої кишки.
Секрет сім'яних міхурців — прозора, безбарвна або дещо жовтувата рідина, яка домішується до сперми і розріджує її.
Стінка сім'яного міхурця утворена слизовою оболонкою, тонкими м'язовою та адвентиційною оболонками. Випинання слизової оболонки частково відділяють численні покручені камери, які видно в порожнині сім'яного міхурця.
Вивідна протока сім'яного міхурця з'єднується з кінцем сім'явивідної протоки, утворюючи сім'явипорскувальну протоку.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 999 | Нарушение авторских прав
|