АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

НАЙПРОСТІШІ МЕТОДИ ФІЗІОТЕРАПІЇ. ПРУДОТЕРАШЯ. ОКСИГЕНОТЕРАПІЯ

Прочитайте:
  1. II.Методи діагностики інфекції під час вагітності
  2. IV. Методические указания студентам по подготовке к занятию
  3. V. Матеріали методичного забезпечення заняття
  4. V. Методичне забезпечення
  5. V. Учебно-методическое и информационное обеспечение дисциплины
  6. V. Учебно-методическое и информационное обеспечение дисциплины
  7. VI. Методика
  8. VI. Методичне забезпечення
  9. VI. Методичне забезпечення
  10. VI. Методичне забезпечення

Механізм дії: рівномірне і тривале розширення судин призво­дить до збільпіення притоку крові не тільки до шкіри, а й до тканин та органів, які лежать глибше і розташовані за грудною та черевною стінками.

Показання'- гострий, підгострий трахеїт, бронхіт, пневмонії (крім абсцедуральних), ангіна (без нагноєння), післяін'єкційні ін­фільтрати, завалення периферичних нервів, гострі та хронічні запа­лення суглобів, забите місце (не раніше ніж через добу після травми), тромбофлебіти (за відсутності тромбоутворення), негнійний мастит, міозит, отит.

Місця мояСливого накладання: грудна клітка (груднина, спина, крім лопаток fa хребта); місце ураженого нерва, суглоба, м'яза, кін­цівки, шиї, грУДна залоза, соскоподібний відросток.

Протипоказання: гноячкові захворювання шкіри (фурункул, карбункул), аДергійні висипи, пошкодження шкіри, висока темпе­ратура тіла, гнійне ураження прилеглих органів, септичний стан хворого.

Для накладання зігрівального вологого компресу необхідно взяти марлеву або бавовняну, конопляну чи лляну серветку, компресний (восковий) паїгір або поліетиленову плівку, вату, бинт, ЗО % етило­вий спирт чи одеколон, фурациліново-спиртовий розчин (1 частина 96 % етиловоґ0 спирту і 2 частини фурациліну); олійно-спиртовий розчин (1 частина 96 % етилового спирту і 2 частини рослинної олії), мазь Вишневського.

• Завжди накладання компресу треба починати з його моделю­вання.

• Перший нижній шар (прокладку) беруть такої величини, щоб вона виходила за вогнищевий процес на 2—3 см. Це може бути марля у 4—6 шарів або полотнина у 2—3 шари; другий (герметизувальний шар) — компресний папір або поліетиленова плівка; третій (утеплю­вальний шар) — вата; четвертий (фіксувальний шар) — марлевий бинт. Кожний наступний шар повинен бути на 2—3 см більший за попередній з ідетою герметизації.

• Прокладку змочують однією із вищеперерахованих рідин, від­жимають, накладають на визначену ділянку. Зверху накладають компресний пдпір, потім — вату. Вологий шар щільно прилягає до шкіри, a penita шарів прикривають його.

• Зверху компрес закріплюють бинтовою пов'язкою так, щоб він щільно приляґав до поверхні шкіри, але не здавлював кровоносні су­дини. Компрес накладають на 8—10 год.

• При правильно накладеному зігрівальному вологому компресі прокладка залишається вологою та теплою і через 8—10 год. Шкіра під компресом волога, тепла, трохи гіперемійована.


144 ___________

• Після зняття компресу шкіру протирають зволоженою теплок серветкою, потім — сухим рушником. Щоб уникнути мацерації, шкі­ру протирають 70 % етиловим спиртом і накладають утеплювальну суху пов'язку. Через 2—3 год компрес можна повторити.

• У разі післяін'єкційного інфільтрату добре допомагають двоша­ровий компрес з використанням розчину фурациліну 1:5000 та мазі Вишневського.

• При тромбофлебіті накладають зігрівальний компрес із маззю Вишневського на 2—3 дні. При цьому змодельований компрес кла­дуть на чисту поверхню прокладкою догори, за допомогою шпателя наносять на прокладку рівномірно мазь Вишневського, а потім аку­ратно обома руками беруть компрес знизу, прикладають його кінці до відповідної анатомічної ділянки і фіксують.

• У разі запалення середнього вуха (отит) у прокладці та в ком­пресному папері роблять отвір. Накладають компрес таким чином, щоб дія його була спрямована в основному на ділянку соскоподібного відростка, а вушна раковина залишалася відкритою.

• У домашніх умовах для накладання компресу можна застосу­вати листя капусти, лопуха (ошпарене кип'ятком), а також молочну сироватку.

• Не варто накладати компрес на шкіру, змащену йодом, тому що виникає велика небезпека глибокого опіку або мацерації шкіри.

• Якщо компрес зсунувся, то його потрібно накласти по-новому.

• При кожному наступному накладанні компресу треба викорис­товувати свіжу чисту прокладку.

Позитивні сторони компресу: не потребує частої зміни. Хво- \ рий може не лежати в ліжку, а вільно рухатися. Компрес може бути [ покладений на ділянку, де не зручно використовувати інші засоби \ впливу на кровообіг (грілки, банки).

" Застосування грілок

Ефект грілки залежить не стільки від інтенсивності тем- І ператури, скільки від тривалості процедури.

Механізм дії: при використанні грілки відбувається рефлекторне і розширення кровоносних судин органів черевної порожнини та роз- 1 слаблення непосмугованих м'язових волокон.

Показання: загальне зігрівання хворого, хронічні запальні про- і цеси (холецистит, коліт, гастрит, артрит, неврит), облітеруючий єн- 1 дартеріїт, підшкірні інфільтрати (без нагноювання), виразкова хво- і роба шлунка або дванадцятипалої кишки (за відсутності схильності 1 до перфорації кровотеч), сечокам'яна хвороба. |


Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 690 | Нарушение авторских прав







При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.003 сек.)