Класифікація харчових продуктів з урахуванням їх лікувальної дії
1 група – Продукти, що забзпчують щадний вплив на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.
До таких продуктів відносяться: крупи для дитячого і дієтичного харчування, гомогенізовані овочеві і фруктові консерви, дієтичні плодоовочеві, м'ясні і рибні консерви, булочки зі зниженою кислотністю, енпіти для зондового годування.
Показанями до призначення таких продуктів є: захворювання шлунково-кишкового тракту, щелепно-лицеві травми, стан після операцій на шлунку та кишках. Механічне щадіння досягається високим ступенем подрібнення.
2 група – Продукти, що характеризуються низьким вмістом натрію (безсольові продукти).
До цієї групи відносять: хліб і безсольові (ахлоридні) сухарі, різноманітні солезамінники (хлорид калію або амонію, санасоль, сальнотрекс).
Показання для призначення: гіпертонічна хвороба 1-2 ступеня, гострі і хронічні нефрити, недостатність кровообігу 1-2 стадій, нефропатії вагітних, тривале лікування кортикостероїдами.
3 група – Продукти з наповнювачами, що мають низьку енергетичну цінність.
До таких продуктів відносяться білково-висівковий хліб (енергетична цінність знижена на 15-30%, вміст вуглеводів - у 3 рази), продукти з метилцелюлозою (для заміни до 40% вершкового масла або сметани в масляних і сметанних сумішах, а також вершково-масляних кремах), аерин (кисло-молочний напій із знежиреного молока з фруктово-ягідними наповнювачами).
Показання для призначння: цукровий діабет, з ожирінням і хронічними закрепами.
4 група – Продукти із зниженим вмістом жирів.
До цієї групи відносять: молочні продукти (масло “Бутербродне”, сметана дієтична 10% жирності, кефір знежирений) і продукти з підвищеним вмістом поліненасичених жирних кислот (масло вершкове “Дієтичне”, що містить 25-30% рослинної олії, маргарин молочний дієтичний “Здоров'я” та ін.).
Ці продукти рекомендуються для профілактики атеросклерозу, ішемічної хвороби серця й ожиріння.
5 група – Продукти з модифікованим вуглеводним компонентом.
Це велика група дієтичних продуктів — цукрозамінники (сорбіт, ксиліт, фруктоза, сахарин), а також компоти, кондитерські вироби та фруктово-ягідні соки, що виготовлені на їх основі.
Ці продукти використовують, насамперед, у харчуванні хворих на цукровий діабет та ожиріння.
6 група – Безбілкові продукти, що імітують хлібо-булочні вироби, крупи, желеподібні десертні страви.
Як замінник білків використовують кукурудзяний або амілопектиновий крохмаль. Призначають хворим із хронічною нирковою недостатністю.
7 група – Дієтичні продукти, збагачені мікроелементами та вітамінами.
До цієї групи відносять продукти, що збагачені йодом (кондитерські вироби з морською капустою, йодована сіль та ін.), фтором, вітамінами, дієтичні продукти з пастою “Океан”, кукурудзяно-солодовим екстрактом і сухою білковою сумішшю.
Дата добавления: 2015-12-16 | Просмотры: 637 | Нарушение авторских прав
|