ПРОФІЛАКТИКА ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ В АКУШЕРСЬКИХ СТАЦІОНАРАХ
Утримання пологового блоку
1. Пологовий блок включає передпологові палати, родові зали з кімнатами для проведення первинного туалету новонароджених, оглядову, операційну, палату інтенсивної терапії, а також допоміжні приміщення: для обробки та дезінфекції церат і суден, тимчасового зберігання брудної білизни, санітарні вузли.
2. Число передпологових палат і пологових зал має бути подвоєним, що дозволяє дотримуватися принципу циклічності в роботі акушерського стаціонару. Кожна пологова зала функціонує 1-2 доби, потім проводиться генеральне прибирання.
3. Структура сучасних пологових будинків передбачає індивідуальні пологові палати, які функціонують якпередпологова, пологова і мала операційна одночасно, що значно зменшує небезпеку внутрішньолікарняногоінфікування.
4. Оглядова кімната з гінекологічним кріслом використовується для проведення вагінальних досліджень у процесі пологів.
5. Палата інтенсивної терапії оснащена спеціальною апаратурою, інструментами і медикаментами, має функціональні ліжка і засоби для централізованої подачі кисню; вона призначена для вагітних і роділь з найбільш тяжкими формами ускладнень вагітності або екстрагенітальними захворюваннями.
6. Операційний блок включає малу операційну (для всіх акушерських операцій, крім кесаревого розтину), велику операційну з передопераційною (для черевних операцій), приміщення для зберігання крові, пересувної апаратури.
7. У передпологових палатах, оглядовій кімнаті, пологових залах знаходяться стаціонарні чи пересувні бактерицидні лампи, якими опромінюють приміщення при відсутності роділь.
8. Передпологові палати не менше 3-х разів на добу провітрюють і прибирають з використанням дезінфектантів.
9. Роділля весь перший період пологів перебуває в передполо-говій палаті, де їй виділяють індивідуальне пронумероване судно, що зберігається на підставці, вмонтованій у ліжко, чи лавці, пофарбованій олійною фарбою. Після використання судно промивають проточною водою.
10. Після переведення роділлі в пологову залу підкладні церати і судна миють водою і знезаражують у санітарних кімнатах.
11. Використану постільну білизну збирають у спеціальний металевий посуд, вистелений зсередини цератовим мішком, і закривають кришкою.
12. Проводять обробку ліжка, протираючи металеві частини, цератові чохли на матрацах і подушках розчиномдезінфікуваль-них середників.
13. Стетоскоп, тазомір, термометри знезаражують 0,5 % розчином хлораміну або 3 % розчином перекису водню, розведеними в 0,5 % розчині мийного засобу.
Підготовка роділлі до пологів та прийом новонароджених
1. Переводячи роділлю в пологову залу, їй одягають стерильну сорочку, косинку, бахіли.
2. Приймаючи пологи, використовують одноразовий акушерський комплект — стерильні медичні інструменти і перев'язувальний матеріал.
3. Перед прийняттям пологів акушерка миє і обробляє руки, як для хірургічної операції.
бактерій (100-1000 КУО/г), виділенням двох або трьох різних штамів бактерій, вона не спричиняє розвитку інфекції, але може призводити до колонізації.
2. Колонізація—процес заселення шкіри, носоглотки, дихальних шляхів, травного каналу бактеріями матері та навколишнього середовища. Колонізація, рівень якої перевищує 106 КУО та характеризується переважанням умовно-патогенних бактерій або грибків і дефіцитом біфідобактерій, є патологічною, значно підвищує ризик розвитку інфекційно-запальних захворювань, особливо у новонароджених з перинатальною патологією та недоношених дітей.
3. Клінічна маніфестація інфекції — поява ознак захворювання.
Дата добавления: 2015-11-02 | Просмотры: 918 | Нарушение авторских прав
|