АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Порушення участі печінки в ліпідному обміні.
У печінці відбувається синтез жовчних кислот, холестерину, фосфоліпідів, ліпопротеїнів та β-окислення жирних кислот з утворенням ацетооцтової кислоти. Зокрема, жовчні кислоти забезпечують абсорбцію жиророзчинних вітамінів та регулюють холестериновий обмін. Ліпопротеїни є одним з найбільш важливих транспортних засобів ліпідів у крові. Тригліцериди синтезуються печінкою з вільних жирних кислот і залучаються до складу ЛПДНЩ.
Відповідно, серед низки проявів порушень ліпідного обміну при захворюваннях печінки можна виділити жирову інфільтрацію печінки, дисліпопротеїнемії, ожиріння, прискорення атеросклеротичного процесу. Дефіцит жовчних кислот у випадку розладів жовчоутворення і жовчовиділення супроводжується дефектами розщеплення і всмоктування жирів їжі в кишках. Порушення синтезу й окиснення тригліцеридів, фосфоліпідів, ліпопротеїдів, холестерину характеризується нагромадженням в крові атерогенного вільного холестерину, зниженням рівня фосфоліпідів, що мають антиатерогенну дію, і сприяє відкладанню холестерину в стінках артеріальних судин з розвитком атеросклерозу. Серед наслідків посиленного утворення кетонових тіл в печінці найтяжчим є розвиток кетонемічної коми (при цукровому діабеті).
При патології печінки в організмі виникають також зміни, зумовлені порушеннями обміну ферментів, гормонів, біологічно активних речовин, мікроелементів, вітамінів внаслідок розладів їх синтезу, інактивації, екскреції чи депонування.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 489 | Нарушение авторских прав
|