АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Ситуаційні задачі для перевірки кінцевого рівня знань

Прочитайте:
  1. VI. Задачі для самостійного контролю
  2. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня знань.
  3. Алгоритм вирішення задачі / формування висновку
  4. Б. Задачі для самоконтролю
  5. Б. Задачі для самоконтролю
  6. Відповіді на задачі
  7. Відповіді на задачі
  8. Відповіді на задачі
  9. Вузли в різних рівнях
  10. Дайте визначення інвентаризації, назвіть задачі, підстави для її проведення

1. До лікаря звернувся хворий С. 45р. з наявністю горба. Скаржиться на «набрякання» у верхній третині правого стегна по передній поверхні. При огляді: утворення 6 х 6 см. з чіткими границями, м’якоєластичної консистенції, безболісне, шкіра над ним не гіперемована, береться в складку, перкутовний звук тупий, кахлевий поштовх не визначається. Лікар ставить діагноз грижі і рекомендує хворому хірургічну операцію. Чи згодні Ви з цим висновком? Який діагноз у хворого?

Відповідь: Висновок невірний. Діагноз: туберкульоз хребта, туберкульозний натічник.

 

2. Хворий 48 років у раннім дитинстві переніс туберкульозний коксит. Останні 25 – 30 років болі у суглобі не турбували. Біль з'явився 4 місяці назад. За минулий час із приводу туберкульозу не лікувався, до лікарів не звертався. Який можливий діагноз? Що варто зробити для уточнення діагнозу?

Відповідь: Діагноз: Туберкульозний коксит. Рентгенологічне дослідження кульшового суглобу.

 

3. Хворий 45 років госпіталізований у хірургічне відділення зі скаргами на не різкий біль у лівому колінному суглобі і його набряклість. Хворіє протягом декількох місяців. При огляді відзначається припухлість і згладжування контурів суглоба. Кінцівка знаходиться в змушеному положенні (трохи зігнута). Визначається балотування надколінка. Шкірна складка на лівому стегні більше чим на правому. Ваш можливий діагноз? Як по автору називається симптом стовщення складки? Які додаткові методи дослідження необхідні для уточнення діагнозу?

Відповідь: Туберкульозний гоніт лівого колінного суглобу. Симптом Александрова. Рентгенографія лівого колінного суглобу.

 

4. У хворого С., 49 років в ділянці кута нижньої щелепи маються множинні нориці з незначними гнійним виділеннями. Дослідження гнояки показало, що він містить друзи. Про яке захворювання варто думати? Які діагностичні заходи необхідно зробити?

Відповідь: Актиномікоз нижньої щелепи. Бактеріологічне дослідження на виявлення актиноміцетів.

 

5. Хворий Д., 20 років, надійшов у клініку з третинним сифілісом, з гумозною виразкою лівої гомілки, гумозним остеоперіоститом лівої великій гомілковій кістки і лівостороннім гонитом. У верхній третини лівої гомілки – дві виразки величиною в 8 х 4 см кратероподібного характеру, зі значним інфільтратом по периферії. Лівий колінний суглоб стовщений, болючий при натисненні на нього і при рухах, у сумці суглоба мається випіт. Шкіра над суглобом не змінена, нориць немає. Реакція Васермана ++++, реакція Пірке – негативна. На рентгенограмі лівої великої гомілкової кістки в проксимальному метафізі мається гумозне вогнище деструкції з склерозом і значними періоститами. Суглобні поверхні лівого колінного суглоба нерівні, на бічних сторонах епіфізів суглоба розростання остеофітів. Яке лікування варто провести хворому?

Відповідь: Консервативне лікування, яке включає призначення препаратів пеніцилінів та розсмоктуючи терапію.

 

6. Хворий І., 39 років, страждає туберкульозним гонитом зліва на протязі 15 років. Неодноразово лікувався в стаціонарі та санаторіях. Наступило клінічне оздоровлення. Працевлаштований. Яка фаза туберкульозного процесу?

Відповідь: У хворого пост артритична фаза туберкульозного гоніту.

 

7. У хворого С., 28 років, на рентгенограмі знайдена чітка округла ділянка просвітлення(1,8 х 2,0 см) біля внутрішнього виросту стегна. Діагноз: туберкульозний гонит, преартритична стадія. Який вид оперативного лікування показано?

Відповідь: Хворому показано консервативне лікування (іммобілізація кінцівки та неспецифічна протитуберкульозна терапія).

 

8. Внутрішньошкірна проба з актинолівзатом у хворих з актиномікозом складається у введенні внутрішкірно 0,3 мл. препарату. Які ознаки позитивної реакції?

Відповідь: При позитивній реакції виникає набряк і гіперемія в окружності місця ін'єкції більше 1 см.

 

9. У хірургічне відділення поступив хворий, 39 років, з підозрою на защемлену правосторонню стегнову грижу. В анамнезі у хворого туберкульоз легенів. При огляді під правою паховою складкою на передньо-внутрішній поверхні стегна визначається пухлиноподібне утворення розміром 3´6 см щільноеластичної консистенції, фіксоване, безболісне. Шкіра над ним не змінена. Тривалість захворювання приблизно 4 доби. Поставте попередній діагноз? Які методи обстеження Ви проведете для його уточнення?

Відповідь: У хворого туберкульоз хребта, туберкульозний натічник правої пахової ділянки. Для дообстеження необхідно провести рентгенографію хребта.

 

10. У приймальне відділення лікарні доставлений хворий через 40 хв. після незначної травми (впав з ліжка) зі скаргами на болі в області грудного відділу хребта. В анамнезі у хворого туберкульоз легенів. По рентгенограмі хребта є підозна на компресійний перелом VIII та IX грудних хребців.Який патологічний процес може бути у хворого?

Відповідь: Ухворого компресійний перелом грудних хребців врезультатаі туберкульозного спондактиліту.

 

11. До дільничного лікаря звернулась 80-літня жінка зі скаргами на болі в шиї зліва. Хворіє приблизно 2 тижні. 30 років тому перенесла інсульт. Наявний правосторонній геміпарез. Приблизно 1 рік назад вперше виявилау себе в лівій підщелепній ділянці, а згодом і на шиї щільні вузли, які помірно збільшувались. Два тидні назад в лівій підщелепній ділянці відкрилась нориця, з якої виділяеться невелика кількість рідкого гною з жовтувато-сірими грудочками. Шкіра навколо не змінена. Ваш діагноз? Які додаткові методи обстеження Ви призначите для його підтвердження?

Відповідь: Туберкульоз шийних лімфатичних вузлів з їх розпадом. Для підтвердження діагнозу необхідно провести посів виділень з нориці на туберкульозну фору, рентгенографію грудної клітки, консультація отоляринголога.

 

12. В поліклініку на прийом до хірурга прийшов хворий зі скаргами на болі в області правого кульшового суглоба, наявність пухлиноподібного утворення в правій підколінній ямці. При огляді виявлені виражена атрофія м’язів правого стегна, позитивний симптом Александрова, флюктуація в області пухлиноподібного утворення в правій підколінній ямці. Хірург виконав пункцію пухлиноподібного утворення, отримав гній. Яка помилка була допущена хірургом? Які додаткові методи обстеження необхідно було провести?

Відповідь: Не було уточнено діагноз. Необхідно виконати рентгенографію правого кульшового суглобу, грудної клітки.

 

13. У хворого, який був доставлений у приймальне відділення лікарні зі скаргами на болі в області правого стегна, відмічається різка болючість при пальпації останнього. В анамнезі у хворого туберкульоз легенів. При огляді відмічаються атрофія м’язів стегна, позитивний симптом Александрова, обмеження рухливості у правому кульшовому суглобі. На рентгенограмі визначаються прояви остеопорозу та перелом верхньої третини стегна зі зміщенням кісткових уламків по довжині з заходженням їх до 3-4 см. Ваш діагноз? Яку допомогу Ви надасте хворому?

Відповідь: У хворого туберкульоз легень, праого стегна, патологічний перелом верхньої третиниправого стегна зі зміщенням по довжині. Необхідно знеболення, іммобілізаційну пов’язку та госпіталізація в травматологічне відділення.

 

14. У хворого, який звернувся до лікаря зі скаргами на болі при ковтанні, під час огляду виявлений бугристий, щільний, розміром 10´15 см інфільтрат в підщелепній ділянці зліва. Шкіра над ним синюшно-багрового кольору. Температура тіла 36,7°С. Ваш попередній діагноз? Як Ви поступите з пацієнтом?

Відповідь: У хворого актиномікоз лівої підщелепної ділянки. Хврого необхідно направити на стаціонарне лікування в стоматологічне відділення.

 

15. У хворого, який був доставлений до хірургічного стаціонару зі скаргами на болі в животі, при огляді в правій клубовій ділянці виявлений дерев’янистої щільності бугристий нерухомий інфільтрат розміром 10´12 см. Флюктуація в проекції пухлини не визначається, шкіра над нею не змінена. Перитонеальні симптоми негативні. Температура тіла 36,6°С. Хворіє протягом 14-16 днів. Яке захворювання можна запідозрити у хворого? Які додаткові обстеження можна призначити?

Відповідь: у хворого можливо актиномікоз сліпої кишки. Додаткові дообстеження: загальний аналіз крові, проввести консультацію гінеколога, фіброколоноскопія, іригоскопія, реакція з актинолізатом (фільтратом лізуючих культур актиноміцетів).

 

 

16. В поліклініку на прийом до хірурга прийшла 26-річна жінка зі скаргами на болі в правій гомілці., особливо вночі. Не заміжня. Веде безпорядний спосіб життя. Травму гомілки виключає. Вважає себе хворою приблизно 2,5-3 місяці. При огляді визначається болюча м’якої консистенції припухлість передньої поверхні правої великогомілкової кістки. Ваш попередній діагноз? Які додаткові обстеження Ви призначите? Як Ви поступите з хворою?

Відповідь: У хворого сифіліс (вторинний період) з периоститом правоївеликогомілкової кістки. Для підтвердження діагнозу необхідно провести серологічні дослідження (реакція Вассермана, осадові реакції Кана, Закса-Вітебського).

 


Дата добавления: 2015-09-18 | Просмотры: 1723 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.005 сек.)