АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Визначення механічної резистентності еритроцитів
Визначення механічної резистентності еритроцитів має важливе значення для диференційної діагностики залізодефіцитної анемії та набутих гемолітичних анемій. Використовують метод Шина-Кастла-Флемінга та Мамонта-Біанкі. Він полягає в механічному травмуванні еритроцитів до їх руйнування та виділення гемоглобіну в плазму. Для забезпечення метода необхідний спеціальний апарат для струшування. Для забезпечення досліду використовують 0,85% розчин хлоріду натрію.
Хід дослідження. 20,0 мл венозної крові дефібринують, виливають у спеціальний стаканчик і вставляють в апарат-струшувач. Струшування здійснюють 30 хвилин при 120 коливаннях за 1 хвилину. Потім пробірку з кров’ю центрифугують. Збирають надосадовий шар плазми і колориметричним методом досліджують кількість вільного гемоглобіну. В нормі вміст вільного гемоглобіну сягає 1,5 -3,5%. Метод Мамонта-Біанкі полягає в неповному руйнуванні еритроцитів до окремих фрагментів-уламків.
Реактиви: 2,8% розчин натрію цитрату; 0,5% розчин желатину; розчин Зінгера-Локка.
Хід дослідження. Кров об’ємом 1,0 мл, стабілізовану сумішшю реактивів (по 2,0 мл кожного) центрифугують 5 хвилин при 500 об./хв. Фрагменти еритроцитів, що утворюються при цьому, спливають у шар плазми. Плазму відбирають у чисту пробірку, а кров знову центрифугують 5 хвилин при 500 об./хв. Із отриманого після останнього центрифугування осаду, який містить фрагменти еритроцитів, готують мазки та нативні препарати. При мікроскопічному дослідженні серед цілих еритроцитів знаходять різні фрагменти різної величини і форми. Для кількісної оцінки ступеню руйнування еритроцитів підраховують кількість фрагментів відносно 1000 еритроцитів у фарбованих за Паппенгеймом мазках. У здорових людей фрагментація еритроцитів незначна і становить 0,75 - 3%. Перевищення цього показника слід вважати патологією.
Клінічне значення. Механічна резистентність еритроцитів знижується у хворих на гіпер- та гіпохромні анемії. Зниження її при цих анеміях, як правило, поєднується з підвищеною осмотичною резистентністю. У хворих із спадковим мікросфероцитозом руйнування еритроцитів на фрагменти не спостерігається.
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 502 | Нарушение авторских прав
|