АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология
|
Дослідження адреналінової агрегаціі
При кімнатній температурі на годинниковому склі до 0,45 мл РRР додається 0,05 мл розчину адреналіну, одночасно з цим починається відлік часу. Реєструється час появи макроагрегатів. При цьому є важливим темний фон, обережне змішування та проведення двох паралельних тестів. Рекомендована концентрація адреналіну - 1 мг/мл. У нормальних умовах добре видимі агрегати з'являються на протязі 40 - 50 секунд. У випадках тромбастеніі та есенціальної атромбіі агрегати не створюються. У випадках порушення вторинної агрегації поява агрегатів запізнюється на 5 - 10 секунд.
Дослідження агрегаційної функції тромбоцитів може проводитися візуально, що при достатньому тренуванні дає орієнтовну інформацію, а також за допомогою спеціальних приладів - агрегометрів. Останні роподіляються на оптичні (турбідиметричні), які реєструють агрегацію в багатій тромбоцитами плазмі за зміною її оптичної щільності, кондуктометричні, які визначають агрегацію в цільній крові по зміні електропровідності (метод менш стабільний, дає багато випадкових відхилень) та за допомогою люмі-агрегометрів, які дозволяють реєструвати не тільки процесс агрегації, але й реакцію вивільнення із тромбоцитів АТФ, для чого в середовище вводять люциферин-люциферазний реагент (фірми Sigma обо ін.), який реагує з АТФ. Дослідження виконуються на агрегометрах різних конструкцій (фірм Chrono-log, Helena Laboratories), в тому числі і вітчизняних (фірми Біола, Москва и др.).
Дата добавления: 2015-09-27 | Просмотры: 464 | Нарушение авторских прав
|