АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

РОЗДІЛ 12. КЛІНІЧНІ ЗАДАЧІ

Прочитайте:
  1. Анафілактичний шок. Патогенез, клінічні варіанти перебігу, невідкладна допомога.
  2. Аномалії конституції. Лімфатико-гіпопластичний і нервово-артритичний діатез. Етіологія. Клінічні прояви. Лікування. Профілактика. Догляд.
  3. Аскаридоз. Клінічні ознаки. Лікування. Профілактика.
  4. Б. Ситуаційні задачі
  5. Б. Ситуаційні задачі.
  6. Б. Ситуаційні задачі.
  7. Б. Ситуаційні задачі.
  8. Б. Ситуаційні задачі.
  9. Б. Ситуаційні задачі.
  10. Б. Ситуаційні задачі.

1. Хвора, 60 років, скаржиться на сильний біль в правому оці та правій половині голови, нудоту, блювання. Захворіла гостро, на фоні стресової ситуації. Гострота зору 0,02, не коригується. На очному яблуці змішана ін’єкція. Значний набряк рогівки. Передня камера мілка. Зіниця розширена, неправильної форми. Рефлекс з очного дна тьмяний, деталі очного дна невидимі. При пальпації око тверде як камінь. Про яку патологію йде мова?

2. Хворий, 55 років, раптово осліп на ліве око. Хворіє на гіпертонічну хворобу. Гострота зору 0 (нуль). Око спокійне. Оптичні середовища прозорі. Диск зорового нерву блідий, набряклий. В центрі очного дна поширений молочно-білий набряк сітківки з яскраво-червоною плямою в центрі. Артерії сітківки у вигляді тонких ниток. Внутрішньоочний тиск 23 мм. рт.ст. Що, найбільш ймовірно, могло спричинити таку клінічну картину?

3. Після тупої травми ока у хворого з’явились екзофтальм, значне обмеження рухів ока у всіх напрямках. Гострота зору 1,0. Оптичні середовища прозорі. Диск зорового нерву рожевий, з чіткими межами, сітківка без патології. На рентгенограмі переломів стінок очниці не виявлено. Ваш діагноз?

4. Хворий, 35 років, скаржиться на біль в правому оці, сльозотечу, світлобоязнь, зниження зору. Захворів гостро, після перенесеного напередодні грипу. Гострота зору хворого ока 0,5, не коригується. На очному яблуці перикорнеальна ін’єкція. В центрі рогівки – інфільтрат сірого кольору, який за формою нагадує гілку дерева. Чутливість рогівки знижена. Найбільш імовірний діагноз?

5. Хворий, 65 років, пред’являє скарги на поступове безболісне зниження зору лівого ока впродовж року. Місяць тому раптово помітив, що при закриванні правого ока спостерігається двоїння предметів, а при двох відкритих очах двоїння відсутнє. Яку хворобу можна запідозрити на підставі анамнезу і скарг хворого?

6. Хворий, 45 років, скаржиться на поступове безболісне вип’ячування правого ока впродовж останніх двох місяців. Гострота зору 1,0. Екзофтальм помірний. Рухи ока обмежені у всіх напрямках. Око спокійне. Оптичні середовища прозорі. Очне дно без патології. Репозиція ока неможлива. Яке захворювання треба виключити (чи підтвердити) в першу чергу?

7. У хлопчика, 7 років, спостерігається лівобічний екзофтальм, який посилюється при плачі, кашлі, нахилах голови. Можлива репозиція ока. Періодично у нього виникають субкон’юнктивальні крововиливи. Око спокійне. Оптичні середовища прозорі. Очне дно в нормі. Яке захворювання може спричинити таку клінічну картину?

8. Хвора отримала глибоке поранення нижньої повіки лівого ока гілкою дерева. Через день з’явились значна гіперемія і набряк повік, екзофтальм, обмеження рухів ока, біль в очниці. Температура тіла підвищилась до 38 С. Око подразнене, кон’юнктива очного яблука набрякла. Оптичні середовища прозорі. Очне дно в нормі. Який діагноз, на Ваш погляд, найбільш імовірний?

9. Пацієнт, 57 років, скаржиться на раптове значне зниження зору лівого ока, яком передувало відчуття “туману” в оці. Зниження зору пов’язує зі значним фізичним навантаженням напередодні. Гострота зору лівого ока 0,08, не коригується. Правого – 1,0. Ліве око спокійне. Оптичні середовища прозорі. Диск зорового нерву гіперемійований, набряклий, межі його нечіткі. Вени сітківки значно розширені, звиті. На очному дні, особливо в центрі, численні різнокаліберні крововиливи, розташовані за ходом нервових волокон. В парному оці на очному дні – симптоми перехрестя (Салюс І-ІІ). Про який стан може йти мова?

10. Пацієнт, 70 років, поступово, впродовж 6 місяців, втратив зір на праве око. Гострота зору правого ока 0,03, не коригується. Око спокійне. В кришталику помутніння у вигляді спиць. Склисте тіло прозоре. Диск зорового нерву блідий, межі його чіткі. Артерії сітківки вузькі. Внутрішньоочний тиск 22 мм. рт.ст. Поле зору концентрично звужене до 25 градусів. Кольоросприйняття порушене по набутому типу. Парне око здорове. Яка найбільш ймовірна причина втрати зору правого ока?

11. Пацієнт отримав контузію ока тупим предметом, після чого відразу ж втратив зір. При огляді: гострота зору травмованого ока – світловідчуття з правильною проекцією світла. Око спокійне. Рогівка прозора. Передня камера середньої глибини, волога її прозора. Кришталик прозорий. Рефлекс з очного дна відсутній. Положення ока в очниці правильне, обсяг рухів повний. Яка найбільш імовірна причина втрати зору?

12. У пацієнта, 45 років, впродовж кількох днів знизився зір на ліве око до 0,05, не коригується. При огляді: око спокійне, оптичні середовища прозорі. Диск зорового нерву гіперемійований, дещо набряклий, межі його нечіткі. Ділянка судинної лійки заповнена ексудатом. Поле зору концентрично звужене, кольоросприйняття порушене за набутим типом. Парне око здорове. Ваш діагноз?

13. Хворий на виробництві отримав проникаюче поранення правого ока. Гострота зору 0,1, не коригується. На очному яблуці помірна змішана ін’єкція. На рогівці рана завдовжки 3 мм з адаптованими краями. Передня камера мілка. В куту передньої камери кров вишиною 2 мм. В райдужці дірчастий дефект діаметром 2 мм. В склистому тілі згустки крові. Внутрішньоочний тиск 15 мм. рт.ст. Які прямі ознаки проникаючого поранення ока присутні у даному випадку?

14. У хворої з високою короткозорістю після значного фізичного навантаження з’явились блискавки перед оком і через деякий час на око почала наповзати пелена, значно знизився зір. Вранці пацієнтка бачить хворим оком краще, вдень зір погіршується. Яке захворювання можна запідозрити на підставі скарг хворої?

15. Пацієнт похилого віку поступово осліп на праве око. Око не червоніло і не боліло. При огляді гострота зору 0 (нуль). Око спокійне. Рогівка прозора. В кришталику помутніння у вигляді спиць. Склисте тіло прозоре. Диск зорового нерву сірого кольору з крайовою екскавацією. Внутрішньоочний тиск 32 мм. рт.ст. Яка найбільш вірогідна причина сліпоти хворого?

16. Пацієнт 20 років скаржиться на почервоніння очей, печію, сльозотечу, відчуття “піску” в очах, помірні гнійні виділення з кон’юнктивальної порожнини. Гострота зору обох очей 1,0. Повіки набряклі. Відмічається гіперемія кон’юнктиви повік, перехідних складок, очного яблука. Рогівка прозора. Реакція зіниць на світло жвава. Склисте тіло та очне дно в нормі. Ваш діагноз?

17. У хворого відмічається гіперемія та набряк нижньої повіки. Біля краю повіки, біля кореня вії, - щільний болючий інфільтрат, розміром з горошину. В нижньому відділі очного яблука незначна кон’юнктивальна ін’єкція. Яке захворювання може спричинити таку клінічну картину?

18. Хвора скаржиться на почервоніння правого ока, біль в оці, сльозотечу, свтлобоязкість, зниження зору. Захворіла гостро, після переохолодження. Гострота зору правого ока 0,1, не коригується. Очна щілина звужена. На очному яблуці змішана ін’єкція. Рогівка прозора. При огляді щілинною лампою відмічається опалесценція вологи передньої камери. Малюнок райдужки нечіткий. Зіниця вузька, мляво реагує на світло. В склистому тілі помутніння дифузного характеру. Очне дно не змінене. ВОТ 20 мм. рт.ст. Ваш діагноз?

19. Хворий скаржиться на біль в очах, почервоніння, сльозотечу, різі, відчуття “піску”. Захворів гостро. Гострота зору правого ока 0,6, не коригується, лівого – 0,7, не коригується. Повіки набряклі, очні щілини звужені. На очних яблуках змішана ін’єкція з переважанням кон’юнктивальної. Спостерігається гіперемія кон’юнктиви повік, перехідних складок. На кон’юнктиві цих відділів значна кількість поверхневих мілких фолікулів. В кон’юнктивальній порожнині незначні слизові виділення. На рогівці, в оптичній зоні, мілкі монетоподібні субепітеліальні інфільтрати. Глибше розташовані відділи ока без патології. Встановіть діагноз.

20. Хворий, 40 років, кілька місяців тому переніс захворювання правого ока, з приводу якого лікувався в очному стаціонарі. Зараз скаржиться на зниження зору цього ока. При огляді: гострота зору 0,8, не коригується. Око спокійне. В світлі щілинної лампи в центрі рогівки визначається слабкоінтенсивне обмежене помутніння білуватого кольору, з чіткими межами. Поверхня рогівки над помутнінням блискуча, гладка, не забарвлюється після закапування флюоресцеїну. Глибше розташовані середовища без змін. Діагноз?

21. У дитини 5 років обидва ока почергово відхиляються до носу на 25 градусів. Гострота зору обох очей 0,6, не коригується, рухливість в боки в повному обсязі. Первинний кут косоокості дорівнює вторинному. Після закапування атропіну кут косоокості не змінюється. В умовах циклоплегії виявляється гіперметропічна рефракція в 5,0 дптр. Поставте діагноз.

22. У дитини 3 років праве око постійно відхилене до носу. Гострота зору правого ока 0,4, не коригується, лівого – 1,0. Первинний і вторинний кути косоокості 20 градусів. На фоні циклоплегії положення очей правильне. Екскурсія очних яблук в повному обсязі. Рефракція правого ока – гіперметропія 4,0 дптр, лівого – гіперметропія 1,0 дптр. Характер зору – монокулярний лівобічний. Поставте діагноз.

23. Хворий, 23 років, знаходився на лікуванні в інфекційній лікарні з діагнозом “менінгоенцефаліт”. Невдовзі з’явилась косоокість, яка супроводжується диплопією. Праве око постійно відхилене зовні до 15 градусів. Рухи ока обмежені до носу. Вторинний кут косоокості 20 градусів. Гострота зору обох очей 1,0. Рефракція в умовах циклоплегії – еметропія. Бінокулярний зір відсутній. Встановити діагноз.

24. У дитини 3 років обидва ока почергово відхиляються до носу на 35 градусів. Після закапування атропіну кут косоокості зменшується до 20 градусів. Гострота зору обох очей 0,1, не коригується. Рефракція обох очей в умовах циклоплегії – гіперметропія 8,0 дптр. Характер зору альтернуючий монокулярний. Встановити діагноз.

25. Батьки помітили, що у їхньої 2-річної дитини зіниця правого ока має жовтуватий колір. При обстеженні лікарем-офтальмологом з’ясувалось, що гострота зору правого ока дорівнює 0, зіниця розширена, на очному дні виявлений жовтувато-золотистий вузлуватий утвір, який поширюється у склисте тіло. Поставте діагноз.

26. Під час профілактичного огляду у дитини 3 років виявилась косоокість. Праве око відхилене до скроні на 15 градусів, кришталик мутний, рефлекс з очного дна відсутній. За свідченням батьків, 2 роки тому у дитини була травма правого ока, але до лікаря вони не звертались. Діагноз?


Дата добавления: 2014-12-11 | Просмотры: 1295 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.004 сек.)