АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

Лікування. Задача 75 (т.4.2) Еталон відповіді:

Прочитайте:
 1. Лікування.
 2. Лікування.
 3. Лікування.
 4. Лікування.
 5. Лікування.
 6. Лікування.
 7. Лікування.
 8. Лікування.
 9. Лікування.
 10. Лікування.

 

Задача 75 (т.4.2) Еталон відповіді:

1. Теніоз.

2. Обстеження: Аналіз кала на яйця глистів

Лікування: Празіквантел 25 мг/кг ваги тіла добова доза.

 

Задача 76 (т.4.2).

Хвора 32 років звернулась до інфекційного стаціонару зі скаргами на часту нудоту, головокружіння, загальну слабкість, біль в епігастрії натще, закрепи та виділення з калом білих утворень до 2 см. Хворіє 4 роки. 3 місяці тому з'явились болі та відчуття підсмоктування в епігастральній ділянці, при дефекації бачила відокремлений членик. Епіданамнез: відмічає, що при приготуванні їжі часто куштує на смак сирий м'ясний фарш.

Об'єктивно: з боку внутрішніх органів патології не виявлено. Свідомість ясна, настрій знижений, подразлива. В гемограмі: еозинофілів - 8%.

1. Попередній діагноз.

2. План обстеження.

3. Лікування.

Задача 76 (т.4.2) Еталон відповіді:

1. Теніарінхоз.

2. Обстеження: Ан.кала на яйця гельмінтів.

3. Лікування: Фенасал 2,0 добова доза.

 

Задача 77 (т.4.2).

Хворий 43 років, скаржиться на біль в епігастральній ділянці та правому підребер'ї, періодичний сильний переймоподібного характеру біль в проекції жовчного міхура. Хворіє на протязі двох років.

Об’єктивно: зниженої маси тіла, шкіра бліда з жовтушник відтінком. Живіт різко болючий у правому підребер’ї. печінка збільшена на 3 см. Позитивний симптом Курвуаз'є. Після третьої спроби дуоденального зондування встановлено наявність у всіх порціях, але особливо у порціях "В" і "С", значної кількості слизу, лейкоцити густо вкривають поле зору. У загальному аналізі крові – лейкоцитоз з вираженою еозинофілією.

1. Попередній діагноз.

2.План обстеження.

3.Лікування.

Задача 77 (т.4.2) Еталон відповіді:

1. Фасциольоз.

2. Обстеження: Аналіз кала, дуоденального вмісту на яйця глистів.

3. Лікування: Празіквантел 20-30 мг/кг ваги добова доза.

 

 

Задача 78 (т.4.2).

Хворий 42 років, поступив зі скаргами на загальну слабкість, головний біль, поганий сон, відчуття важкості та біль у правому підребер’ї, зниження апетиту, гіркоту у роті. Болі в правому підребер’ї відмічає останні 5 років. Довго лікувався з приводу холециститу. З епіданамнезу: часто їсть малосольну, в'ялену або свіжоморожену рибу, останні декілька років працював у Тюмені.

Об’єктивно: Т тіла 37ºС. Шкіра чиста, біла. Живіт правильної форми, мякий, болючий в епігастральній ділянці та правому підребер’ї. Печінка помірно болюча, виступає з-під реберної дуги на 3 см, щільна.

1. Попередній діагноз.

2. План обстеження.

3. Лікування.

Задача 78 (т.4.2) Еталон відповіді:

1. Опісторхоз.

2. Обстеження: Аналіз крові на ІФА.

3. Лікування: Ворміл 400 мг 1 раз на добу протягом 3 діб.

 

 

Задача 79 (т.4.2).

Жінка 18 років влітку відпочивала в селі, купалася в ставку. Поступила до клініки зі скаргами на поганий апетит, нудоту, біль у животі та язиці, нестійкі випорожнення.

Об’єктивно: шкірні покриви бліді. Пульс ритмічний, 83 уд/хв., тони серця приглушені. Печінка збільшена на 3см. В гемограмі еритроцитопенія, підвищений кольоровий показник, еозинофілів 18%. В фекаліях знайдені яйця гельмінтів овальної форми.

1.Попередній діагноз.

2.План обстеження.

3.Лікування.

Задача 79 (т.4.2) Еталон відповіді:

1. Дифілоботріоз.

2. Обстеження: Аналіз кала на яйця глистів.

3. Лікування: Ворміл 400 мг 1 раз на добу протягом 3 діб.

Задача 80 (т.3.1).

Хворий Т., 48 років, скаржиться на загальну слабкість, тягнучий судомний біль в ділянці відхідника, який супроводжується позивом на дефекацію (до 20-25 разів на добу), випорожнення не мають калового характеру і під час дефекації виділяється лише згусток зі слизу та крові. Захворів гостро 3 дні тому, коли з’явилися слабкість, головний біль, озноб з підвищенням температури до 38°С., періодичний переймоподібний біль в животі спочатку без чіткої локалізації, потім в лівій здухвинній ділянці. Випорожнення спочатку були калові, потім кашкоподібні, а згодом з домішками слизу та крові. За 2 дня до хвороби їв немиті яблука та помідори.Стан хворого середньої важкості. Шкіра бліда. Пульс - 90 уд. на хвилину. Температура - 38°С. Язик обкладений біло-бурим налетом. Живіт болючий по ходу товстого кишківника, більше в лівій здухвинній ділянці. Сигмовидна кишка спазмована, ущільнена, болюча.

 1. Сформулюйте та обґрунтуйте діагноз.
 2. Призначте лікування.

Задача 80 (т.3.1) Еталон відповіді:

Шигельоз, колітична форма, середньо важкий перебіг.

Діагноз ґрунтується на даних епідеміологічного анамнезу (вживання за 2 дні до виникнення захворювання немитих фруктів та овочів) та клінічних симптомах хвороби (див вище), які вказують на поєднання загальнотоксичних явищ з явищами гемоколіту.

Лікування.

Ліжковий режим;

Дієта – стіл №4;

Норфлоксацин – 0,4 - 2 рази на добу;

Регідрон – 1пак розчинити на 1 літр води – приймати по 100 мл кожен час;

Смекта – 1пак розчинити на 1 ст теплої кип’яченої води – 3 рази на добу.

Дюспаталін – 200мг – 2 рази на добу.

Хілак-форте – 30 крапель 3 рази на добу.

Задача 81 (т.3.1).

Хворий Т., 48 років, скаржиться на загальну слабкість, тягнучий судомний біль в ділянці відхідника, який супроводжується позивом на дефекацію (до 20-25 разів на добу), випорожнення не мають калового характеру і під час дефекації виділяється лише згусток зі слизу та крові. Захворів гостро 3 дні тому, коли з’явилися слабкість, головний біль, озноб з підвищенням температури до 38°С., періодичний переймоподібний біль в животі спочатку без чіткої локалізації, потім в лівій здухвинній ділянці. Випорожнення спочатку були калові, потім кашкоподібні, а згодом з домішками слизу та крові. За 2 дня до хвороби їв немиті яблука та помідори.

Стан хворого середньої важкості. Шкіра бліда. Пульс - 90 уд. на хвилину. Температура - 38°С. Язик обкладений біло-бурим налетом. Живіт болючий по ходу товстого кишківника, більше в лівій здухвинній ділянці. Сигмовидна кишка спазмована, ущільнена, болюча.

1. Сформулюйте та обґрунтуйте діагноз.

 1. Призначте лікування.

Задача 81 (т.3.1) Еталон відповіді:

Дані епіданамнезу, гострий початок хвороби, висока пропасниця, виражена інтоксикація, важкий колітичний синдром, лейкоцитоз характерні для шигельозу, колітичної форми, важкого перебігу.

Госпіталізація в інфекційне відділення. Антимікробна терапія: фторхінолони (норфлоксацин 0,4 або ципрофлоксацин двічі на добу). Дезінтоксикаціна терапія (глюкоза, сольові розчини). Спазмолітики та знеболюючі (дротаверин, баралгін, дюспаталін, свічки з анестезолом). Препарати біфідо- і лактобактерій, панкреатин.

 

 

Задача 82 (т.3.1).

Хворий А., 22 років, студент, поступив в інфекційну лікарню на 3-й день хвороби зі скаргами на загальну слабкість, переймоподібний біль у животі, часті рідкі випорожнення зі слизом і кров’ю. Захворювання почалося з підвищення температури, головного болю, тенезмів, частих випорожнень. Живе в ізольованій квартирі з комунальними зручностями. Усі члени сім’ї здорові. Тиждень тому повернувся із села, де були випадки подібного захворювання.

Об-но: Температура тіла 38,1˚С. Шкіра бліда,висипу немає, язик вологий, обкладений білим нальотом. Тони серця приглушені, АТ 110/80 мм рт.ст., пульс 96 уд/хв. Живіт помірно здутий, болючий по ходу товстої кишки. Пальпація провокує потяги на низ. Сигмоподібна кишка спазмована, різко болюча. Стілець до 10 разів на добу, випорожнення рідкі, зі слизом і кров’ю.

1. Попередній діагноз.

2. Лікування.

Задача 82 (т.3.1) Еталон відповіді:

Шигельоз, колітична форма, середньо важкий перебіг.

Лікування.

Ліжковий режим;

Дієта – стіл №4;

Норфлоксацин – 0,4 - 2 рази на добу;

Регідрон – 1пак розчинити на 1 літр води – приймати по 100 мл кожен час;

Смекта – 1пак. розчинити на 1 ст теплої кип’яченої води – 3 рази на добу.

Хілак-форте – 30 крапель 3 рази на добу.

 

Задача 83 (т.3.1).

Хворий Г., 27 років, скаржиться на нездужання, зниження апетиту, втомлюваність, біль внизу живота, переважно у правій здухвинній ділянці, випорожнення близько 10 разів на добу, фекалії мають вигляд “малинового желе”. Скарги з’явилися 2 дні тому.

Об-но: температура 36,7ºС, шкіра звичайного кольору, тургор збережений. Язик обкладений білим нальотом, при пальпації живота - болючість по ходу товстої кишки, спазм сліпої та висхідного відділу ободової кишки. Печінка та селезінка не збільшені. З анамнезу відомо, що два тижні тому повернувся з Африки.

1. Попередній діагноз.

2. План обстеження.

3. Лікування.

 

 

Задача 83 (т.3.1) Еталон відповіді:

Амебіаз, маніфестна форма, середнього ступеня важкості.

1. Загальний аналіз крові.

2. Загальний аналіз сечі.

3. Копроцитограма.

4. Біохімічні методи.

5. Паразитоскопічне дослідження (кал)

6. Серологічні методи:

- РНГА

- ІФА

- РНІФ

7. Додаткові методи:

- ректороманоскопія

- УЗД

Лікування: Амебоциди універсальної дії (метронідазол 750г 3 раза в день протягом 5-8 днів.)

Ферментні препарати (панкреатин 1т.3рази на добу).

Пробіотики (біфідумбактерін)

 

 

Задача 84 (т.3.1).

Хворий В., 41 рік, звернувся зі скаргами на непостійний біль внизу живота, більше в здухвинних ділянках, зниження апетиту, відчуття гіркоти у роті, головний біль, порушення сну, схуднення. Випорожнення з домішками крові й слизу, спостерігається чергування проносів та закрепів. Хворіє більше року, але за допомогою не звертався.

Об-но: блідий, шкіра суха, висипу немає. Температура тіла 37,1ºС, тони серця приглушені, язик обкладений, при пальпації живіт чутливий за ходом товстої кишки, переважно в правій здухвинній ділянці, сигма не спазмована. В загальному аналізі крові: анемія, незначна еозинофілія, відносний лімфоцитоз.

1. Попередній діагноз.

2. План обстеження.

3. Лікування.

Задача 84 (т.3.1) Еталон відповіді:

Амебіаз, непреривно прогресуючий перебіг, середнього ступеня важкості.

1. Загальний аналіз крові.

2. Загальний аналіз сечі.

3. Копроцитограма.

4. Біохімічні методи.

5. Паразитоскопічне дослідження (кал)

6. Серологічні методи:

- РНГА

- ІФА

- РНІФ

7. Додаткові методи:

- ректороманоскопія

- УЗД

Лікування: Амебоциди універсальної дії (метронідазол 750г 3 раза в день протягом 5-8 днів.)

Ферментні препарати (панкреатин 1т.3рази на добу).

Пробіотики (біфідумбактерін)

 

Задача 85 (т.19.2).

Хвора 40 років, повернулася літаком із туристичної поїздки в Бразилію. Через 5 днів гостро захворіла: піднялася температура до 39°С, з’явилися скарги на біль в суглобах та м’язах. При огляді: гіперемія обличчя, одутлість. Ін’єкція склер. Хвора збуджена, дезорієнтована.

1. Сформулюйте попередній діагноз.

2. Складіть план обстеження.

3. Визначить необхідність ізоляції, виходячи з попереднього діагнозу

Задача 85 (т.19.2) Еталон відповіді.

1. Жовта гарячка, фаза гіперемії.

2. Загальні аналізи крові, коагулограма, функціональні проби печінки, нирок. Доцільна біологічна проба шляхом інтрацеребрального зараження кров’ю мавпи або миші. Серологічні реакції: РЗК, ІФА, ПЛР.

3. Обов’язкова ізоляція в боксі.

 

 

Задача 86 (т.19.2).

Біолог 30-ти років, повернувся із службового відрядження до Камеруну. Більшу частину відрядження проводив у джунглях з метою вивчення місцевої флори та фауни. Захистом від комарів користувався не регулярно. Скарги на різкий головний біль, головним чином в ділянці потилиці, температуру 38-39°С. При огляді: гіперемія та одутлість обличчя. Ін’єкція склер. При збиранні анамнезу змістовні відповіді отримати важко.

1. Ваш діагноз.

2. На як питання з епідеміологічного анамнезу потрібно звернути увагу.

3. План додаткового обстеження.

 

Задача 86 (т.19.2) Еталон відповіді.

1. Жовта гарячка, фаза гіперемії.

2. Чи проводилася вакцинація перед відрядженням.

3. Загальні аналізи крові коагулограма, функціональні проби печінки, нирок.

4. Доцільна біологічна проба шляхом інтрацеребрального зараження кров’ю мавпи або миші. Серологічні реакції: РЗК, ІФА, ПЛР.

 

Задача 87 (т.19.2).

Стюардеса 25-ти років, після рейсу до Кенії гостро захворіла: підвищилась температура тіла до 380С, з’явився біль в поперековому відділі та суглобах. Загальна гіперестезія. Диспептичні явища. Щеплення проти жовтої гарячки із нез’ясованих причин не отримала.

1. Про яке захворювання слід подумати в першу чергу.

2. Складіть план загального обстеження.

3. Невідкладна тактика лікування до отримання результатів лабораторних тестів.

 

Задача 87 (т.19.2) Еталон відповіді.

1. Жовта гарячка, фаза гіперемії.

2. Загальні аналізи крові, коагулограма, функціональні проби печінки, нирок. Серологічні реакції: РЗК, ІФА, ПЛР.

3. Посиндромна терапія у відділенні реанімації.

 

 

Задача 88 (т.19.2).

У хворого на жовту гарячку спостерігається сильний озноб. Скаржиться на головний біль, головним чином в ділянці потилиці. Відмічаються різка гіперемія та одутлість обличчя.

1. В якій фазі захворювання він знаходиться.

2. Додайте до повноти картини інші симптоми.

3. Яка буде наступна фаза захворювання.

 

Задача 88 (т.19.2) Еталон відповіді.

1. Жовта гарячка, фаза гіперемії.

2. Клінічні ознаки гемарогічного синдрому.

3. Фаза ремісії на третій– п’ятий день.

 

 

Задача 89 (т.19.2).

У хворого, що прибув з ендемічної зони жовтої гарячки спостерігаються нападоподібна лихоманка впродовж двох тижнів. При додатковому обстеженні виявлена гепатоспленомегалія, анемія, анізоцитоз, пойкилоцитоз.

1. З якими захворюванням потрібно проводити диференційну діагностику.

2. Які дослідження потрібно негайно призначити для з’ясування нападоподібної гарячки.

 

Задача 89 (т.19.2) Еталон відповіді.

1. З малярією.

2. Мазок крові, товста крапля.

Задача 90 (т.8.1).

Хворий 17 років надійшов у клініку на 3-й день хвороби з діагнозом «Парагрип, алергійний дерматит». Занедужав гостро з підвищення температури тіла до 39,0оС, слабкості, болю в горлі. На 2-й день хвороби з'явився надсадний гавкаючий кашель, рясні слизисті виділення з носа, різі в очах.

Об-но: Т- 38,8оС. Обличчя набрякле, повіки потовщені. Склерит, катаральний кон’юнктивіт. Слизисті виділення з носа. На шкірі шиї та обличчі плямисто-папульозний висип. Слизова оболонка ротоглотки яскраво гіперемована, дрібна біла енантема біля нижніх кутніх зубів. Дихання жорстке, поодинокі сухі хрипи. Пальпуються дрібні підщелепні й передньошийні лімфовузли. ЧСС - 110 уд/ хв. АТ - 100/70 мм рт.ст. Живіт м'який. Печінка й селезінка не збільшені.


Дата добавления: 2015-09-03 | Просмотры: 504 | Нарушение авторских прав1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 |При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.013 сек.)