АкушерствоАнатомияАнестезиологияВакцинопрофилактикаВалеологияВетеринарияГигиенаЗаболеванияИммунологияКардиологияНеврологияНефрологияОнкологияОториноларингологияОфтальмологияПаразитологияПедиатрияПервая помощьПсихиатрияПульмонологияРеанимацияРевматологияСтоматологияТерапияТоксикологияТравматологияУрологияФармакологияФармацевтикаФизиотерапияФтизиатрияХирургияЭндокринологияЭпидемиология

БІОСТИМУЛЯТОРИ ТВАРИННОГО ПОХОДЖЕННЯ

Склоподібне тіло (Corpus vitreum) одержують із біо-стимульованих (за В. П. Філатовим) очей великої рогатої худоби і свиней. Очне яблуко відокремлюють від зайвих тканин, проми­вають водопровідною водою, дезінфікують 2—З-разовим занурен­ням в 5 % -вий розчин кислоти карболової на 5 хв і доставляють у бокс, де ретельно обливають стерильним фізіологічним розчи­ном, потім скальпелем роблять широкий надріз межі зовнішньої оболонки так, щоб кришталик залишився у верхній частині і ви­давлюють його, склоподібне тіло витягають за допомогою вакуум-пістолету й одразу ж заморожують.

Заморожене в холодильнику склоподібне тіло зважують у кіль­кості 125 частин на одне завантаження. Дефростацію (розморо­жування і знежирювання) сировини проводять спочатку подачею гарячої води в оболонку реактора при перемішуванні, а потім — подачею пари. По закінченні дефростації склоподібне тіло за до­помогою вакууму поміщають у реактор для термообробки. 3 ме­тою запобігання пожовтіння склоподібного тіла в процесі терміч­ної обробки в реактор додають через люк зважені 520 частин вугілля активованого. Закривають люк реактора і починають про­цес термообробки: включають мішалку і при перемішуванні на­грівають склоподібне тіло подаванням пари в оболонку реактора до температури 115±5°С, яку підтримують протягом 1—1,5 год. Температуру підтримують автоматично за допомогою програмно-


го датчика і регулятора. Після закінчення процесу термообробки в оболонку реактора подається холодна вода для охолодження його вмісту до температури 85±5 °С. Потім витяжку освітлюють у від­стійнику і стерилізують склоподібне тіло за допомогою багатоша­рового фільтра типу «Оріон». Перед початком стерильної фільт­рації стерильний фільтр «Оріон», який складається із семи пластин марки EKS, восьми — марки КО-5 і додаткового мембранного фільтра, промивають водою для ін'єкцій у кількості 70 л. Потім систему продувають стерильним чистим повітрям до видалення вологи.

Вихід склоподібного тіла після стерильної фільтрації складає 80,75 % від узятого. Готовий продукт — це стерильна, безбарвна, прозора, трохи опалесцентна рідина, яку розливають в ампули по 2 мл і стерилізують при температурі 120 °С протягом 30 хв у паро­вому автоклаві. Потім витримують у термостаті протягом 8 днів при температурі 37 °С.

Застосовують для пом'якшення і розсмоктування рубцевої тканини і як знеболювальний засіб при невралгіях. Зберігають при кімнатній температурі.

Суспензія плаценти для ін'єкцій (Suspensio Placenthae pro injectionibus). Суспензію одержують із жіночої плаценти, її відби­рають у пологових будинках від явно здорових породілей. Після цього плаценту одразу ж поміщають у стерильний посуд із криш­кою і відправляють на завод, де заморожують у холодильних ка­мерах і витримують при 2—4 °С протягом 5—7 діб для збагачення тканин плаценти біологічно активними речовинами. Законсерво­вану сировину переносять у бокс, відокремлюють навколоплідні міхури, пупкові канатики, ополіскують очищеною водою, очища­ють від серозної оболонки і здрібнюють. Зважену масу заливають двома об'ємами 0,9 %-вого ізотонічного розчину натрію хлориду в скляних банках, закривають ватними тампонами і зав'язують пергаментним папером. Стерилізують в автоклаві при 119121 °С протягом 1 год і залишають у холодильнику на 1 добу.

Вміст банок пропускають через колоїдний млин до одержання частинок розміром не більше 0,3 мм у боксі, попередньо опромі­неному ультрафіолетовим промінням. Розчин охолоджують про­тягом 2—3 год і передають на ампулування.

Готовий продукт — це гомогенна суспензія червонясто-корич­невого кольору з характерним запахом, pH *■ 5,8...6,9.

Застосовують як біогенний стимулятор при різних захворю­ваннях очей. Випускають в ампулах по 2 мл. Зберігають у захи­щеному від світла місці.

Екстракт плаценти для ін'єкцій (Extractum Placenthae pro injectionibus). Водний екстракт із законсервованої на холоді пла­центи людини. Стерильна, безбарвна, прозора або трохи опалес-


 




центна рідина без осаду; pH = 6,7...7,5. Стерилізують при 120°С протягом 1 год.

Застосовують як біогенний стимулятор при очних захворю­ваннях, маляріях, артритах, радикулітах, запальних захворюван­нях жіночих статевих органів.

Випускають в ампулах по 1 мл, в упаковці по 10 штук. Збері­гають у захищеному від світла місці.

Амніоцен (Amniocenum). Це денатурована амніотична оболон­ка плаценти людини. Випускається у вигляді тонкоздрібненої суспензії в ізотонічному розчині натрію хлориду.

Амніоцен для ін'єкцій (Amniocenum pro injectionibus). Це сус­пензія білого з жовтуватим відтінком кольору і характерним за­пахом. Препарат виявляє протизапальну, розсмоктувальну дію.

Застосовують в урологічній практиці для лікування хворих хронічним простатитом і аденомою передміхурової залози I—II ступеня, а також для хворих, яким оперативне втручання проти­показане, у гінекологічній практиці. Вводять під шкіру по серед­ній пахвовій лінії на рівні VII—VIII ребра через товсту довгу гол­ку по 5 мл один раз у 5—7 днів.

Випускають у флаконах по 5 мл суспензії, в упаковці по 10 фла­конів. Зберігають у захищеному від світла місці при температурі 6—10 °С.

Полібіолін (Polybiolinum). Препарат одержують із донорської плацентарної сироватки крові людини. Порошок білого кольору з легким жовтим відтінком без запаху. Гігроскопічний, легкороз­чинний у воді, ізотонічному розчині натрію хлориду та в 0,25— 0,5 %-вому розчині новокаїну; вводять внутрішньом'язово щодня по 5 мл розчину протягом 8—10 днів.

Застосовують при аднекситах, параметритах, при післяопера­ційних спайках, при попереково-крижовому радикуліті, плекси­ті, невралгії.

Випускають у флаконах по 0,5 мл суспензії, в упаковці по 10 флаконів.

Зберігають у сухому, захищеному від світла місці при темпе­ратурі 10—25 °С.

Хонсурид (Chonsuridum). Препарат одержують із трахей (гіа-лінових хрящів) великої рогатої худоби. Це біла або біла зі слаб­ким жовтим відтінком пориста маса. Легкорозчинна у воді та в ізотонічному розчині натрію хлориду. Діючою речовиною хон-суриду є хондронтіосульфатна кислота, яка належить до високо-молекулярних полісахаридів і поряд із гіалуроновою кислотою бере участь у побудові основної речовини сполучної тканини.

Застосовують зовнішньо для прискорення репаративних про­цесів при незагойних тривалий час, в'яло гранулюючих, ранах.

Випускають у герметично закупорених флаконах, які містять по 0,05— 0,1 г стерильного порошку хонсуриду.


Румалон (Rumalonum). Препарат містить екстракт із хрящів молодих тварин і екстракт кісткового мозку. Застосовують при захворюваннях суглобів, що супроводжуються дегенеративними змінами хрящової тканини суглобів (артрози, спондильози та ін.). Випускають в ампулах по 1 мл.

Плазмол (Plasmolum). Препарат одержують із крові людини. Це безбарвна або зі слабким жовтуватим відтінком, прозора або трохи опалесцентна рідина зі специфічним запахом.

Застосовують як неспецифічний, десенсибілізувальний і зне­болювальний засіб при невралгіях, невритах, радикулітах та ін­ших захворюваннях периферичної нервової системи, які супрово­джуються больовим синдромом, а також при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, бронхіальній астмі, артритах.

Випускають в ампулах по 1 мл, в упаковці по 10 штук. Зберіга­ють у захищеному від світла місці при температурі не вище 15 °С.

Спленін (Spleninum). Препарат одержують із селезінки вели­кої рогатої худоби. Це прозора безбарвна рідина, солонувата на смак з характерним запахом. Консервується 10 %-вим етиловим спиртом, pH = 4,0...5,0.

Застосовують для лікування і профілактики токсикозів ран­ніх періодів вагітності. Препарат нормалізує зміни азотистого об­міну і поліпшує порушену функцію печінки.

Випускають в ампулах по 1 мл, в упаковці по 10 штук. Збері­гають у прохолодному, захищеному від світла місці.

Солкосеріл (Solcoseryl). Препарат одержують із крові великої рогатої худоби; він звільнений від білка, не має антигенних влас­тивостей.

Застосовують для поліпшення обмінних процесів і прискорен­ня регенерації тканин при трофічних виразках гомілки, гангрені, пролежнях, опіках, радіаційних виразках, при пересадці шкіри. У вигляді спеціальної лікарської форми (20 % -вий гель) застосо­вують солкосеріл при лікуванні захворювань рогівки.

Випускають в ампулах по 2 мл, желе і мазь — у тубах по 20 г.

Актовегін (Actovegin). Звільнений від білка екстракт із крові телят. Містить у 1 мл 40 мг сухої речовини.

Застосовується для прискорення загоєння трофічних язв, опі­ків, променевих виразок шкіри, для поліпшення метаболічних процесів при порушенні мозкового і периферичного кровообігу. При ураженні рогівки і кон'юнктиви застосовують 20 %-ве желе.

Випускають в ампулах по 2,5 і 10 мл 10 або 20 %-вого роз­чину.

Апілак (Apilacum). Це суха речовина нативного бджолиного маточного молочка (секрету алотрофічних залоз робочих бджіл). Апілак — ліофілізована порошкоподібна маса або пористі плитки кремувато-жовтого кольору; застосовується для виготовлення та­ких лікарських форм:


 




— порошку апілаку (Pulvis Apilaci), містить 7 частин апілаку ліофілізованого і 93 частини молочного цукру;

— сублімованих таблеток апілаку (Tabullettae Apilaci), містять по 0,01 г (10 мг) апілаку;

— супозиторіїв апілаку (Suppositoria «Apilacum»), містять 0,005 або 0,01 г апілаку ліофілізованого; в упаковці по 5 супозиторіїв;

— 3 % -вої мазі апілаку (Unguentum Apilaci); у тубах по 50 г;

— кремів з 0,6 % апілаку, застосовуються при себореї шкіри обличчя, шкірній сверблячці.

Застосовують при гіпотонії, порушеннях харчування в рекон-валісцентів, при невротичних розладах, порушенні лактації у пі­сляпологовому періоді, при себореї шкіри обличчя та інших ура­женнях шкіри.

Прополіс (Propolis), або бджолиний клей, використовується бджолами для покриття стінок вуликів, зміцнення стільників. Це густа або липка пружнов'язка маса зеленувато-бурого або ко­ричневого кольору із сіруватим відтінком, має специфічний за­пах, гіркувато-пекуча на смак. Майже нерозчинна у воді, розчин­на в спирті. До складу прополісу входить суміш смол, ефірних масел, віск, багато різних флавоноїдів (флавони, флавонони, фла­воноли, похідні коричної кислоти, клейкі речовини) та ін.

Застосовують для лікування ран і опіків (у вигляді мазі), для полоскань при запальних захворюваннях порожнини рота, горла і деяких шкірних та грибкових захворюваннях. 3 прополісу для медичного застосування дозволені: аерозольний препарат «Пропо-сол», мазь «Пропоцеум», настойкапрополісу, таблетки «Прополін».

Аерозольний препарат «Пропосол» (Proposolum) містить про­полісу 6 частин, гліцерину 14 частин, спирту етилового 95 %-вого 80 частин і пропелент.

Застосовується як протизапальний, дезінфікувальний і боле­заспокійливий засіб у стоматологічній практиці.

Випускають в аерозольних балонах із клапанним пристроєм і розпилювальною насадкою по 50 г у балоні.

Мазь «Пропоцеум» (Unguentum «Propoceum») містить екст­ракт прополісу (10 %).

Застосовується як додатковий засіб при лікуванні хронічної екземи, нейродермітів, сверблячих дерматозів, трофічних, неза­гойних тривалий час виразок, прискорює епітелізацію та усуває свербіж.

Випускають у тубах по 50 г. Зберігають у прохолодному місці.

Настойка прополісу (Tinctura Propolis) — 10 %-вий розчин прополісу в 80 % -вому етиловому спирті. Це прозора рідина чер­воно-коричневого кольору з характерним запахом прополісу.

Застосовують місцево як протизапальний і ранозагойний засіб у стоматологічній і дерматологічній практиці.


Випускають у флаконах-крапельницях по 25 мл. Зберігають у прохолодному, захищеному від світла місці.

Квітковий пилок містить у своєму складі всі амінокислоти, вітаміни, понад 25 мінеральних речовин. Систематичне застосу­вання пилку підсилює захисні сили організму, сприяє лікуванню багатьох захворювань шлунково-кишкового тракту та анемії, ці­леспрямовано діє при лікуванні запалення передміхурової залози.

Екстракт пилку певних рослин, виготовлений мікробіологіч­ною ферментацією з додаванням кальцію фосфату, кальцію глю-конату та інших речовин, є основною біологічно активною речо­виною таблеток «Цернілтон» («Cernilton»). Препарат містить амінокислоти, ферменти та інші речовини, має протизапальну дію, стимулює обмін речовин. Запропонований для застосування при загальній слабкості в людей старечого віку, при простатиті, вези-кулопростатиті, неспецифічному уретриті.

Випускають у таблетках (зеленого кольору зі специфічним запахом) масою 0,4 г в упаковці по 100 штук. Зберігають у добре закупореній упаковці, захищеній від світла і вологи.

10.5. ПРЕПАРАТИ 3 МУЛИСТОЇ ЛІКУВАЛЬНОЇ ГРЯЗІ (МІНЕРАЛЬНОГО ПОХОДЖЕННЯ)

Пелоїдин (Peloidinum) — водний екстракт лікуваль­ної грязі з Куяльницького лиману, розташованого в Одеській об­ласті.

Технологія приготування. 280 кг лікувальної грязі заванта­жують у керамічний бак і заливають 720 л води. На 1000 л сумі­ші додають 6,68 кг натрію хлориду, щоб отримати розчин ізото­нічним. Суміш настоюють при постійному перемішуванні (за допомогою мішалки) від 3 до 6 діб при кімнатній температурі, поки відстояна над гряззю рідина буде мати густину 1,008—1,010, вміст хлоридів 11,5—14,5 г/л, сухий залишок до 16 г/л, значен­ня pH = 8,2...9,5. Потім рідину сифонують і двічі фільтрують із метою видалення механічних домішок (застосовуючи глибинні фільтри) і мікроорганізмів (через стерильні пластини або мембранні фільтри з діаметром пор не більше 0,3 мкм). Фільтрат нагрівають протягом 1,5 год при температурі 60—70 °С і після охолодження в асептичних умовах розливають у флакони по 0,5 л. Зберігають у прохолодному, захищеному від світла місці.

Застосовують зовнішньо при лікуванні гнійних ран для їх про­мивання і змочування пов'язок, а також для лікування методом електрофорезу хронічних запальних захворювань жіночих стате­вих органів.

Гумізоль (Humisolum) — 0,01 %-вий розчин фракцій гуміно­вих кислот хаапсалуської морської лікувальної грязі в ізотоніч-


 




ному розчині натрію хлориду. У препараті знаходяться біологічно активні речовини олігодинамічного характеру і до 40 % гуміно­вих кислот. Це прозора або опалесцентна із трохи помітною су­спензією рідина з жовтуватим відтінком, без запаху, солонувата на смак, з нейтральною реакцією середовища. Терапевтичний ефект близький до лікування лікувальною гряззю.

Застосовується при хронічних і підгострих радикулітах, плекси­тах, невралгіях, ревматоїдному артриті, артрозах, хронічних захво­рюваннях середнього вуха і придаткових пазух носа, фарингітах, ринітах. Вводять внутрішньом'язово або ж шляхом електрофорезу.

Випускають в ампулах по 2 і 10 мл.

ФіБС для ін'єкцій (FiBS pro injectionibus). Для одержання препарату беруть мулисту грязь Куяльницького лиману і перега­няють із водяною парою. Отриманий відгін містить багато сірки і водню сульфіду. До відгону додають натрію хлорид (7,5 г на 1 л), відстоюють і фільтрують через тканинний фільтр. Потім прово­дять сепарацію на рідинному сепараторі тарілкового типу із швид­кістю 55 л/год, отримують прозорий розчин. Сірководень вида­ляють при нагріванні, а натрію хлорид — застосуванням повторної перегонки. До отриманого розчину (пелоїд) додають коричну кис­лоту (pH = 0,3...0,4 на 1 л) і кумарин (pH = 0,1 на 1 л) і фільтру­ють. Стерилізують при температурі 120 °С протягом 1 год.

ФіБС — це безбарвна рідина з запахом кумарину, pH = 4,6...5,4. Випускають в ампулах по 1 мл.

Застосовують для лікування кератиту, блефариту, помутніння склоподібного тіла, а також артритів, радикулітів та інших за­хворювань.

Зберігають у захищеному від світла місці.

Торфот (Torfotum) — відгін торфу з певних родовищ із певни­ми показниками. Це прозора, безбарвна, стерильна рідина з харак­терним запахом торфу. Значення pH = 6,0...8,8. Застосовують приблизно так само, як ФіБС.

Випускають в ампулах по 1 мл.

Вулнузан (Vulnusan) — мазь, яка містить екстракт із маточ­ників поморийських соляних озер Болгарії — 12 г; олії рицино­вої — 35 г; ланоліну — 15 г; води — до 100 мл. Сприяє очищенню і прискорює загоєння поверхневих гнійних ран, тріщин (заднього проходу) тощо.


Дата добавления: 2016-03-26 | Просмотры: 487 | Нарушение авторских прав



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 |



При использовании материала ссылка на сайт medlec.org обязательна! (0.007 сек.)