ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДО РОЗДІЛУ «Ортопедичне лікування у разі захворювань тканин пародонта»
1. Хворий Т., 38 років, направлений в ортопедичне відділення після проведеного курсу те рапевтичного лікування з приводу пародонтиту. В анамнезі: часті рецидиви захворювання, підчас загострення спостерігаються пародонтальні абсцеси. Об'єктивно: рухомість 42,41,31, 32 зубів І—II ступеня, 43 і 33 — стійкі, шийки зубів оголені на 1/4, гіперестезія твердих тканин відсутня. Яку раціональну конструкцію постійної шини слід запропонувати хворому:
1) балкову шину Курляндського;
2) суцільнолиту, колову знімну шину;
3) напівкоронкову шину;
4) шину Вітковського;
5) коронково-ковпачкову шину?
2. У хворого на пародонтит скарги на біль під час жування, рухомість зубів І—II ступеня, гіперемію ясен. На рентгенограмі — атрофія кісткових перегородок на 1/3 довжини кореня. Який найкращий план ортопедичного лікування:
1) депульпування рухомих зубів;
2) застосування знімної шини-протеза;
3) виготовлення знімної пластинки з вестибулярною дугою;
4) виготовлення знімної суцільнолитої шини;
5) екстракція зубів з II ступенем рухомості?
3. Хворий Д., 44 років, з'явився за ортопедичною допомогою з приводу хронічного паро донтиту. Під час об'єктивного обстеження виявлені ознаки травматичної оклюзії. Що це за ознаки:
1) рухомість зубів, наявність трем і діастеми, віялоподібне розміщення зубів;
2) гіперестезія, рухомість зубів, назубний наліт;
3) над'ясенні назубні відкладення, гінгівіт, оголення шийок зубів на 1/3;
4) треми, діастема, зубоясенні кишені, рухомість зубів;
5) віялоподібне розміщення зубів, гіперестезія, кровотеча з ясен?
4. Хворий Н., 47 років, звернувся у клініку зі скаргами на рухомість фронтальної групи зубів верхньої щелепи. Після обстеження вирішено в комплексі лікування виготовити йому незнімну шину. Яких правил слід дотримувати у разі виготовлення незнімних конструкцій шин:
1) краї шин повинні бути такими, щоб не травмувати ясенний край;
2) шина повинна покривати зуби до пояса;
3) краї шин повинні заходити у ясенну борозну;
4) шина повинна покривати зуби нижче пояса;
5) шина виготовляється тільки в стадії ремісії пародонтиту?
Тестові завдання до розділу "Ортопедичне лікування у разі захворювань тканин пародонта"
5. Шини-протези, які застосовуються для відновлення дефектів зубного ряду у передньому відділі щелепи, виготовляються таким чином, щоб шина:
1) не доходила до слизової оболонки щелепи на 2-3 мм; *
2) не доходила до слизової оболонки щелепи на 1-2 мм;
3) не доходила до слизової оболонки щелепи на 0,5-1 мм;
4) не доходила до слизової оболонки щелепи на 0,2-2 мм;
5) не доходила до слизової оболонки на 3-4 мм.
6. У хворого М., 45 років, з пародонтитом скарги на біль під час жування, рухомість зубів І-11 ступеня, гіперемію ясен. На рентгенограмі — атрофія кісткових перегородок на 1/3 довжини кореня. Який найкращий план ортопедичного лікування:
1) депульпування рухомих зубів;
2) знімна шина-протез;
3) виготовлення знімної пластинки з вестибулярною дугою;
4) знімна суцільнолита шина;
5) екстракція зубів із II ступенем рухомості?
7. Хворий Б., 57 років, звернувся у клініку зі скаргами на рухомість значної групи зубів. Після обстеження вирішено в комплексі лікування виготовити даному хворому знімну шину. Чим забезпечуються шинувальні властивості знімних шин:
1) вестибулярним кламером;
2) зубо-альвеолярним кламером;
3) утримувальним кламером;
4) опорним кламером; і
5) опорно-утримувальним і перекидним кламерами?
8. Хвора С, 25 років, звернулася зі скаргами на біль та рухомість зубів, кровоточивість ясен. Об'єктивно: всі зуби є, рухомість зубів І—II ступеня, на рентгенограмі — атрофія кістко вої тканини у межах 1/4 кореня. Яку шину слід виготовити:
1) із панцирних накладок;
2) шину Мамлока;
3) штамповано-паяну кільцеву;
4) із напівкоронок;
5) суцільнолиту шину Ельбрехта?
9. Хвора М., 43 років, звернулася зі скаргами на рухомість зубів нижньої щелепи. Об'єктивно: зубний ряд інтактний, рухомість зубів І—II ступеня. Планується іммобіліза ція зубів єдиною для всього зубного ряду знімною шиною. Яку стабілізацію зубів дозво лить провести дана шина:
1) сагітальну:
2) поперечну;
3) колову;
4) передню;
5) передньо-бічну?
10. Хворий К., 35 років, звернувся у клініку зі скаргами на біль, кровоточивість ясен під час чистки зубів і їди. Об'єктивно: під час огляду ротової порожнини визначено рухомість 32,42 зубів І ступеня, 31,41 — II ступеня, гіперемія і незначний набряк ясенного краю, на явність патологічних пародонтальних кишень із серозним вмістом у ділянці названих зубів. Яку ортопедичну конструкцію слід використати для тимчасового шинування зубів на фрон тальній ділянці нижньої щелепи:
1) шину Ельбрехта;
2) шину Порта;
3) шину Васильєва;
4) шину Навотна;
5) шину Мамлока?
11. Хвора М., 47 років, звернулася у клініку зі скаргами на рухомість зубів, підвищену чутливість, кровоточивість ясен під час їди і чистки зубів. Із анамнезу відомо, що протягом 10 років хвора знаходиться на диспансерному обліку з приводу пародонтиту. Об'єктивно: 33,43 зуби з рухомістю І ступеня, 31,32,41,42 — II ступеня, ясенний край дещо набряклий і ціанотичний, є патологічні пародонтальні кишені з серозним вмістом. На рентгенограмі: у ділянці названих зубів виявлена деструкція кісткової тканини коміркового відростка на 1/3, разширення періодонтальної щілини, канали зубів запломбовані до апікальних отворів. Виберіть ортопедичну конструкцію для лікування вогнищевого пародонтиту на нижній щелепі:
1) шина Копейкіна;
2) шина Мамлока;
3) шина Ельбрехта;
4) шина Тігерштедта;
5) шина Порта.
12. Хвора А., 27 років, звернулася зі скаргами на рухомість зубів верхньої і нижньої ще леп. Об'єктивно: зубні ряди інтактні. Спостерігається характер змикання зубів у центральній оклюзії. Який із перелічених методів обстеження слід використати:
1) аналіз діагностичних моделей щелеп;
2) гнатодинамометрію;
3) мастикаціографію;
4) рентгенографію;
5) електроміографію?
13. Хворий М., 50 років, звернувся у клініку зі скаргами на рухомість зубів у фронтальній ділянці на нижній щелепі, болючість під час накушування, порушення функції жування. Об'єктивно: зуби 31,32,41,42 з І—II ступенем рухомості, висунуті. Відсутні 35,36,37,38,46, 47,48. Прикус фіксований. Який вид ортопедичної конструкції можна застосувати у разі даної патології:
1) провести вибіркове пришліфовування, виготовити бюгельний шину-протез;
2) виготовити шину Ельбрехта;
3) виготовити шину Мамлока;
4) виготовити частковий знімний протез із кламерною фіксацією на 34,45;
5) виготовити інтердентальну шину Копєйкіна?
14. Хворий С, 60 років, скаржиться на неможливість жування, естетичний дефект, утруд нену звуковимову, рухомість одиночних зубів на верхній і нижній щелепах. Об'єктивно: зуби, що залишилися (16, 13, 23, 26), мають рухомість у присінково-ротовому напрямку. Клінічні коронки зубів середньої висоти. Слизова оболонка коміркових відростка і части ни з ціанотичним відтінком. Яку шинувальну конструкцію доцільно застосувати для орто педичного лікування хворого:
1) шину Шпренга;
2) частковий знімний протез із шинувальними елементами;
3) систему Кулаженко—Барчукова;
4) бюгельний протез із шинувальними елементами;
5) рейкову систему Румпеля?
Тестові завдання до розділу "Ортопедичне лікування у разі захворювань тканин пародонта"
15. Пацієнту К., 62 років, поставили діагноз хронічного генералізованого пародонтиту середньої форми важкості з наявними передчасними контактами зубів-антагоністів. Який метод лікування необхідно використати насамперед: *
1) постійні шинувальні протези;
2) шину Ельбрехта;
3) метод вибіркового пришліфовування зубів;
4) тимчасові шини;
5) провести раціональне протезування?
16. Під час лікування генералізованого пародонтиту із збереженими зубними рядами не бажано:
1) проводити вибіркове пришліфовування;
2) видаляти окремі групи зубів;
3) об'єднувати у блок усі групи зубів;
4) добиватися перерозподілу жувального тиску на зубний ряд;
5) усувати патологічну рухомість.
17. У клініку ортопедичної стоматології звернувся хворий Н., 56 років, зі скаргами на оголення шийок зубів на нижній щелепі, рухомість зубів, кровоточивість ясен, запах із рота. Під час клінічного огляду виявлено: над'ясенний і під'ясенний камінь, ясна ціанотичні, гли бина патологічних ясенних кишень 4 мм, під час пальпації виділяється гній, шийки зубів нижньої щелепи оголені на 1/3, зуби з рухомістю І-ІІ ступеня; ре^тенологічно — знижен ня висоти міжзубних перегородок на 1/3 довжини кореня. Який метод ортопедичного ліку вання найдоцільніший:
1) шина Ельбрехта;
2) шина Мамлока;
3) ротова багатоланкова шина із пластмаси, фіксована на медичному клею;
4) суцільнолита знімна шина з багатоланковим кламером;
5) знімна капова шина?
18. Пацієнт К., 60 років, звернувся зі скаргами на утруднене пережовування їжі через утрату більшої кількості зубів на верхній щелепи. Об'єктивно: зубна формула 14 13 25 26 27 28 46 45 44 43 42 41 31 32 33 34 35 36 37 38. Зуби, що залишилися на верхній щелепі, мають І ступінь рухомості. Планується виготовлення часткового знімного плас тинкового протеза на верхню щелепу. Яка Ваша тактика по відношенню до залишених зубів:
1) усе залишити без змін;
2) усі зуби покрити одиночними коронками;
3) депульпувати зуби і шинувати;
4) виготовити коронки тільки на 14 і 25 зуби;
5) зуби шинувати спаяними коронками?
19. Пацієнт P., 52 років, скаржиться на запалення ясен, рухомість зубів. Зубні ряди інтактні, всі зуби мають І-ІІ ступінь рухомості. Який вид стабілізації зубів потрібно застосувати в даному разі:
1) парасагітальну;
2) сагітальну;
3) фронто-сагітальну;
4) стабілізацію по дузі;
5) фронтальну?
20. Хворому Г., 45 років, проводиться терапевтичне і хірургічне лікування генералізова ного пародонтиту. Об'єктивно: втрачені 16,26,36,46 зуби. Усі зуби верхньої і нижньої ще-
леп мають рухомість І-ІІ ступеня, слизова оболонка ясен гіперемована, запалена, шийки зубів оголені, зуби масивні. Які шини доцільно виготовити хворому на даний період:
1) шини із екваторних коронок;
2) суцільнолиті знімні шини;
3) шини Марея;
4) штамповані із поліметилметакрилату;
5) бюгельні шини-протези?
21. Пацієнтка В., 42 років, скаржиться на рухомість зубів, утруднене пережовування їжі. Об'єктивно: конфігурація обличчя не змінена. Відсутні 48,46,44,35,36,38 зуби, 41,42,31, 32 мають рухомість І-ІІ ступеня. Яка конструкція протезів найраціональніша в даному разі:
1) суцільнолита шина-протез із вестибулярними нігтеподібними відростками;
2) суцільнолита шина-протез із системою кламерів Роуча і багатоланковим кламером;
3)шина Мамлока;
4)знімна пластмасова шина-капа;
5)інтрадентальна шина?
22. Пацієнт Д., 33 років, скаржиться на рухомість зубів на верхній щелепі. Об'єктивно: 12, 11, 21, 22 зуби з рухомістю II ступеня, депульповані, в кольорі не змінені. Виберіть конст рукцію протеза в даному випадку:
1) шина Мамлока;
2) коронкова спаяна шина;
3) шина із пластмасових коронок;
4) бюгельний протез;
5) стрічкова спаяна шина.
23. Хворий М., 63 років, скаржиться на погане пережовування їжі, естетичний дефект. Зубна формула: 16 15 13 12 11 22 23 24 25 26 27
48 46 45 33 34 35 36 37 38 Зуби, що залишилися, мають рухомість І-ІІ ступеня. Який вид стабілізації зубних рядів необхідно застосувати:
1) фронто-сагітальну;
2) парасагітальну;
3) стабілізацію по дузі;
4) фронтальну;
5) сагітальну?
Дата добавления: 2015-02-06 | Просмотры: 1047 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 |
|