ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДО РОЗДІЛУ «Військова стоматологія»
1. Під час бойових дій виникла необхідність у поповненні відбиткових матеріалів. До якого комплекту їх укласти:
1) ЗТ-2;
2) ЗТ-3; 3)ЗП; 4)ЗЛ; 5)ЗТ-1?
2. Після розгортання спеціалізованого госпіталя у період бойових дій виникла не обхідність у поповненні розхідних зуботехнічних матеріалів. До якого комплекту їх необ хідно вкласти:
1) ЗТ-2;
2)ЗВ;
3)УЧ;
4) ЗТ-3;
5) ЗТ-1?
3. За умови бойових дій під час організації зубопротезної лабораторії у спеціалізованому госпіталі для виготовлення зубних протезів виникла необхідність у заміні зламаного апа рату «Самсон». У якому комплекті він знаходиться:
1) ЗТ-2;
2)ЗП;
3)ЗВ;
4) ЗТ-3;
5) ЗТ-1?
4. Водій Л., 52 років, отримав на полі бою вогнепальний перелом нижньої щелепи. До
поранення користувався знімними протезами (частковими пластинковими на верхній щелепі і повними — на нижній щелепі). Що можна використати для транспортної іммобілізації перелому:
1) апарат Збаржа;
2) шину Ентіна;
3) протези пацієнта;
4) шину Васильєва;
5) шину Тігерштедта?
5. Військовослужбовець К., 49 років, із повною втратою зубів, скаржиться на біль у куті нижньої щелепи. Протезами не користувався. Об'єктивно: незначна припухлість, відкри вання рота ускладнене. Рентгенологічно: правобічний перелом тіла нижньої щелепи в ділянці відсутніх 35 та 36 зубів, без дефекту кістки. Яку шину необхідно використати для лікуван ня пацієнта:
1) Збаржа;
2) Вебера;
3) Ванкевича;
4) Лімберга;
5) Порта?
6. Зв'язківець Д., 23 років, підчас навчань отримала травму в ділянці середньої зони лиця. Звернулася зі скаргами на біль, припухлість м'яких тканин у ділянці верхньої щелепи, біль під час закривання рота. Під час обстеження виявлена така симптоматика: рухомість кісток носа, значна припухлість м'яких тканин лівої виличної ділянки, крововилив у склеру ліво го ока, симптом сходинки по нижньому очноямковому краю з двох боків і в ділянці вилич но-щелепних швів, носова кровотеча, відкритий прикус. Видовж^-шя середньої частини лиця. Поставте діагноз за клінічними симптомами:
1) перелом верхньої щелепи Лефор III;
2) перелом верхньої щелепи Лефор II;
3) перелом лівої виличної кістки;
4) перелом верхньої щелепи Лефор І;
5) перелом кісток носа.
7. У бійця, пораненого осколком, діагностовано вогнепальний перелом нижньої щелепи із дефектом кістки понад 3 см в ділянці підборіддя. Який метод фіксації фрагментів ниж ньої щелепи показаний:
1) назубні шини Тігерштедта;
2) міжщелепне лігатурне зв'язування;
3) шина Гунінга—Порта; ч
4) прямий остеосинтез;
5) остеосинтез апаратом Рудька?
8. У результаті дорожно-транспортної пригоди під час військових навчань у солдата Н., 20 років, ушкодження кісток лиця та голови.Об'єктивно: втрата свідомості, дихання урив часте, вени шиї набряклі. Як потрібно провести іммобілізацію у хворого, щоб запобігти роз витку асфіксії:
1) за Гіппократом;
2) зафіксувати язик;
3) зафіксувати верхню щелепу;
4) накласти шину-капу;
5) накласти правдоподібну пов'язку?
__________________________ Тестові завдання до розділу -«Військова стоматологі я»
9. У хворого Я., 60 років, у результаті вогнепального поранення утворився значний за розміром дефект носа. Від хірургічного лікування хворий тимчасово відмовився і йому було запропоновано виготовлення ектопротеза носа, що утримується за допомогою оправи оку лярів. Який відбиток необхідно отримати у даного хворого;
1) відбиток термопластичною масою з дефекту;
2) гіпсовий відбиток з дефекту;
3) відбиток термопластичною масою з усього обличчя;
4) гіпсовий відбиток з усього обличчя;
5) відбиток еластичною масою з дефекту?
10. У хворого, доставленого у спеціалізований госпіталь, є вогнепальний перелом ниж ньої щелепи (без зміщення уламків) на рівні правого її кута з дефектом м'яких тканин. На короткому фрагменті зуби відсутні, на довгому — інтактні, стійкі. Який метод фіксації уламків слід використати:
1) остеосинтез нижньої щелепи;
2) підборідну жорстку пращу;
3) шинування шелеп;
4) лігатурне зв'язування зубів;
5) міжщелепне лігатурне зв'язування зубів?
ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДО РОЗДІЛУ "Ортопедичне лікування у разі патологічного стирання твердих тканин зубів"
1. Хворий І., 36 років, звернувся із скаргами на зменшення коронок 17,16,15 зубів, не значний біль. Об'єктивно: коронки 17,16,15 зубів стерті у межах емалі, горбки відсутні, по зитивна реакція на холод, висота прикусу збережена. Яке має бути спрямування ортопе дичного лікування:
1) на відновлення анатомічної форми та функції уражених зубів;
2) на відновлення висоти окремих зубів;
3) на відновлення висоти прикусу;
4) на відновлення анатомічної цілісності зубного ряду;
5) на відновлення оклюзійної поверхні зубів?
2. Хвора Д., 40 років, звернулася із скаргами на біль під час жування у ділянці вух, по гіршення пережовування їжі, зменшення коронок зубів. Об'єктивно: відсутні 17,16, 26, 27, 35,36,45 зуби, 46,47 мають медіальний нахил, висота прикусу зменшена. На вашу думку, прикус, що знижується слід вважати:
1) клінічним симптомом зміщення зубів;
2)захворюванням, що виникає унаслідок утрати зубів;
3)захворюванням, що виникає унаслідок утрати зубів і супроводжується зміщенням зубів;
4) клінічним симптомом зміщення зубів;
5) ускладненням, що виникає у період постійного прикусу внаслідок патологічної стертості та фукціонального перевантаження зубів, які залишилися, і супроводжується зміщенням зубів?
3. У хворого Т., 38 років, під час обстеження було виявлено зменшення висоти коронок 15, 14, 12, 11, 21, 22, 24, 25, 26, 35, 36, 37, 45, 47 зубів, відсутні 17, 16, 27, 46. З анамнезу
А ООртопвдична стоматологія
відомо, що він 2 роки працював із кислотами. Діагноз: часткова відсутність зубів, патологічна стертість. На вашу думку, що таке патологічна стертість:
1) зменшення розміру коронки зуба;
2) стирання горбків та контактних поверхонь жувальних зубів;
3) стирання різальних країв фронтальних зубів;
4) прогресивний (декомпенсований) процес зменшення твердих тканин зубів;
5) стирання твердих тканин у межах емалі?
4. У хворого М., 50 років, під час обстеження було виявлено зменшення висоти коронок 16,15,14,12,11,21,22,23,24,25,26,35,36,37,45,47 зубів; відсутні 17,27,46 зуби.З анамне зу відомо, що він кілька років працював із кислотами. Діагноз: часткова відсутність зубів, патологічна стертість. Які процеси є причиною виникнення такого стану:
1) порушення функції залоз внутрішньої секреції (щитоподібної, прищитоподібних, надниркових, статевих, підшлункової);
2) особливості прикусу;
3) порушення обміну речовин та гістогенезу;
4) неповноцінна структура твердих тканин зубів;
5) порушення процесів мінералізації?
5. Хворий А., 40 років, звернувся зі скаргами на значну чутливість фронтальних зубів до хімічних та термічних подразників. Після дослідження поставлено діагноз: локалізована патологічна стертість 22, 21, 11 та 12 зубів. Прикус ортогнатичний. Який план лікування буде раціональним:
1) виготовлення пластмасових коронок;
2) виготовлення суцільнолитих коронок; (
3) виготовлення штампованих коронок;
4) виготовлення суцільнолитих комбінованих коронок;
5) терапевтичне лікування 22,21,11 та 12 зубів?
6. Хвора Д., 41 року, звернулася зі скаргами на значну стертість зубів нижньої щелепи у фронтальній ділянці. Об'єктивно: 43, 42, 41, 31, 32, 33 зуби стерті по різальному краю на 1/3. Поставлений діагноз: патологічна стертість, локалізована форма. Чи можливе протезу вання фарфоровими коронками у разі патологічної стертості:
1) можливе;
2) можливе тільки за умови І і II степеня;
3) можливе тільки за умови III степеня;
4) можливе, але післе відповідної підготовки;
5) неможливе?
7. Хвора М., 22 років, скаржиться на біль зранку в жувальних м'язах, стертість горбків жувальних зубів, явища гіперестезії, які посилюються під час екзаменаційної сесії. Під час огляду у ділянці нижніх жувальних зубів (46,47) спостерігається кратероподібна стертість жувальної поверхні, обмежена тонким шаром емалі. Який діагноз найвірогідніший:
1) дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба;
2) клиноподібний дефект; 3)бруксизм;
4) патологічна стертість;
5) ерозія емалі?
8. Хворий К., 50 років, скаржиться на стертість зубів, естетичний дефект, підвищену чут ливість. Об'єктивно: всі зуби більше ніж на 1/3 висоти коронки стерті, міжкоміркова висо та знижена на 5-6 мм. Прикус ортогнатичний. Усі зуби стійкі. Який вид конструкції у да ному разі найраціональніший:
Тестові завдання до розділу "Ортопедичне лікування у разі патологічного стирання твердих тка нин зубів""
1) литі конструкції;
2) пластмасові коронки;
3) золоті коронки;
4) металокерамічні коронки;
5) фарфорові коронки?
9. Хворий С, 60 років, скаржиться на стертість зубів, естетичний дискомфорт, підвищену чутливість. Об'єктивно: фронтальні зуби більше ніж на 2/3 висоти коронки стерті. Прикус ортогнатичний. Усі зуби стійкі. Який вид конструкції у даному разі найраціональніший:
1) фарфорові коронки на куксові вкладки;
2) литі конструкції;
3) штифтові конструкції;
4) золоті коронки;
5) металокерамічні коронки?
10. Хвора Л., 54 років, скаржиться на стертість 35,36 зубів, біль від термічних і хімічних подразників. Об'єктивно: коронки 35, 36 зубів стерті на 1/3 висоти по горизонтальному типу, 24,25,26 зуби покриті суцільнолитими коронками. Які коронки необхідно виготови ти на 35 і 36 зуби:
1) комбіновані за Бєлкіним;
2) металеві штамповані;
3) пластмасові;
4) металокерамічні;
5) суцільнолиті?
11. Хвора Д., 50 років, звернулася у клініку з метою протезування. Об'єктивно: знижена висота нижньої третини лиця. Вираз обличчя «вередливий». Під час змикання зубних рядів визначається несправжня прогенія з глибоким зворотним різцевим перекриттям. Відсутні 48,47,46,45,35,36,37,38 зуби. Висота прикуса знижена до 5 мм. Визначіть тактику лікаря у даній клінічній ситуації:
1) провести апаратурно-хірургічне лікування; ' 2) застосувати метод дезоклюзії з наступним протезуванням;
3) провести ортодонтичне лікування;
4) направити на хірургічне лікування;
5) замістити дефект зубного ряду протезами з відновленням.
12. У клініку ортопедичної стоматології звернулася пацієнтка P., 52 років, зі скаргами на підвищену чутливість зубів верхньої і нижньої щелеп до хімічних і фізичних подразників. З анамнезу: рік тому перенесла операцію на щитоподібній залозі. Об'єктивно: зменшення нижньої третини лиця, коронкові частини зубів зменшені на 1/2 довжини. Який діагноз:
1) фізіологічна стертість;
2) занижений прикус;
3) патологічна генералізована стертість І ступеня;
4) патологічна генералізована стертість II ступеня;
5) патологічна генералізована стертість НІ ступеня?
Дата добавления: 2015-02-06 | Просмотры: 1092 | Нарушение авторских прав
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 |
|